12 грудня 2024 відбулося засідання Круглого столу зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів освітніх програм спеціальності 035 «Філологія». На порядку денному стояло питання обговорення перрспектив розвитку ОПП «Філологія (прикладна лінгвістика)» бакалаврського рівня освіти та «Прикладна лінгвістика» освітнього ступеня магістр.
До зустрічі долучилися розробники обох програм, представники академічної спільноти, представники роботодавців і баз практики, здобувачі вищої освіти обох рівнів та випускники бакалаврського рівня. Проєкт освітньо-професійних програм було завчасно надано для ознайомлення і розміщено на сайті Жуитомирської політехніки.
Людмила Могельницька, зав. кафедрою теоретичної та прикладної лінгвістики, гарант ОПП “Філологія (прикладна лінгвістика)” бакалаврського рівня, представила присутнім короткий огляд програм та оголосила коло питань, які виникали під час попередніх обговорень і в комунікації з внутрішніми та зовнішніми стейкхолдерами.
Під час обговорення принципових змін, які учасники дискусії запропонували внести до освітніх програм, підіймалися питання як організаційного, так і концептуального плану.
- Так, учасниця групи розробників магістерської програми, Ольга Бойко, доктор філософії з філології, викладачка літературного факультету університету Ататюрка в Ерзурумі, ознайомила присутніх з можливостями співпраці, академічних обмінів та перспективою циклу лекцій з корпусної лінгвістики та проінформувала присутніх щодо підвищення кваліфікації НПП та організації практичних занять в галузі створення корпусів.
- Микола Фант, кандидат філологічних наук, доцент, розробник програмного забезпечення в компанії “Hazelcast”, приділив увагу теоретичній та практичній підготовці філологів, які працюють в ІТ сфері, зокрема, наголосив на значущості вищої математики для набуття професійних навичок з огляду на розвиток цифрових технологій, прокоментував підходи до дисциплін, що передбачають вивчення мови програмування.
- Олександр Добржанський, доцент кафедри робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна, вніс пропозицію уточнення назв дисциплін ІТ циклу та окреслив роботу студентів з програмним забезпеченням та створення багатокористувацьких веб-систем.
- Наталія Крушинська, фахівець із сертифікації відділу якості ІП «Євроголд Індестріз Лтд», підкреслила системну роботу кафедри з роботодавцями та представниками баз практик, а також те, що всі її попередні пропозиції були враховані. При цьому Н. Крушинська наголосила на необхідності поглиблення вивчення іноземної мови для галузевих потреб, підготовки відповідних умов для ефективного проходження практик здобувачами освіти.
- Євгенія Канчура, доцент кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики, гарант ОПП “Прикладна лінгвістика” (магістри), запропонувала створити базу галузевих глосаріїв на основі результатів практик здобувачів освіти. Такий проєкт забезпечить перевірку якості глосаріїв, опрацювання лексики в цифровому форматі, тяглість досвіду здобувачів та верифікацію консультаціями представників баз практик.
- Ірина Архилюк, студентка групи ПЛМ-1 та представниця бази практики від компанії “Goodwill”, зазначила, що її пропозиції також було враховано, й підтримала думку про розвиток можливостей вдосконалення мови професійного спілкування. Думку Ірини підтримали інші здобувачі освіти, зокрема, представниця студентського самоврядування, студентка групи ПЛ-8 Анастасія Данильченко, яка наголосила на потребах розвитку й поглиблення навичок володіння державною мовою.
Плідна дискусія продемонструвала високу зацікавленість здобувачів освіти в програмах спеціальності 035 Філологія та потреби регіону у фахівцях цієї галузі. “Ми спираємося на власний позитивний досвід, результати роботи та дослухаємося до кожного стейкхолдера, – підкреслила Людмила Могельницька. – Розвиток неможливий без змін, а зміни неможливі без міцної інтелектуальної, методичної та матеріальної бази, якою ми вже володіємо”.