4 грудня відбулося засідання Круглого столу із залученням зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів за спеціальністю 033 Філософія ОПП «Масові комунікації, коучинг та консалтинг». До зустрічі у змішаному форматі долучилися представники академічної спільноти, органів місцевого самоврядування, роботодавці та здобувачі вищої освіти усіх курсів. Усі учасники публічного обговорення мали можливість заздалегідь ознайомитися із проєктом освітньо-професійної програми.
Ключовими стейкхолдерами на зустрічі виступили:
- Червона Л. М. – кандидат філософських наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу взаємодії вищої освіти та ринку праці Інституту вищої освіти НАПН України
- Костючков С. К. – доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри філософії, соціології та соціальної роботи Херсонського державного університету;
- Петькун С. М. – кандидат філософських наук, завідувач кафедри публічного управління та адміністрування Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.
- Стадник М.М. – доктор філософських наук, професор професор кафедри філософії та релігієзнавства Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
- Козел С.М. – директор «ТОВ «МЕДІА-ПРОСПЕКТ» (Телеканал «СК-1»);
- Кирилович І. В. – лінійний продюсер телеканалу «Суспільне: Житомир»;
- Виговська О.А. – доктор філософії, керівник відділу маркетингу та зв’язків з громадськістю Державного університету «Житомирська політехніка»
Участь у зустрічі взяли також й інші зацікавлені сторони.
Під час активної дискусії зовнішні та внутрішні стейкхолдери відзначили високий рівень якості освітніх програм, їх актуальний зміст і відповідність сучасним вимогам ринку праці. Учасники круглого столу надали цінні пропозиції та рекомендації для вдосконалення програм, зокрема щодо упровадження вибіркових дисциплін професійного спрямування «Філософія свободи», «Філософія та психологія управління», «Екстремальна та кризова психологія». Також з урахуванням досвіду викладання на інших ОПП було запропоновано змінити назву та зміст освітньої компоненти «Інформатика» на «Програмне забезпечення роботи медійника». Усі зауваження та ідеї будуть детально розглянуті на засіданні кафедри філософсько-історичних студій та масових комунікацій з метою доопрацювання й подальшого вдосконалення проєктів програм.
«Наша освітньо-професійна програма як живий організм постійно розвивається та удосконалюється. У цьому для нас є надзвичайно слушними поради стейкхолдерів, здобувачів та викладачів. Спрямованість на аналітичну роботу з інформацією здобувачів спеціальності «Філософія» дозволяє бути їм конкурентноспроможними на ринку праці. Наразі можемо похвалитися успіхами здобувачів, які уже працюють журналістами. Маємо низку студентських проєктів», – коментує результати Круглого столу гарант ОПП «Масові комунікації, коучинг та консалтинг» Вадим Слюсар.