20-21 листопада 2024 року на базі Асоціації інтелектуальних підприємств Ломбардії, AFIL (Італія, Мілан) відбулася зустріч, On-Site Deep Dive (OSDD), Lombardy, та серія візитів до лабораторій-учасників і координаційна нарада щодо реалізації проєкту PLASTIX («Plastics Revolution for European Regions») програми Interreg Europe.
Відкритий семінар «Ініціативи та найкращі практики Ломбардії в циклічному та стійкому ланцюжку перетворення пластмаси на корисні продукти», що відбувся в центрі Grattacielo Pirelli, дав можливість регіону Ломбардія (асоційований політичний орган у проекті) привітати понад 50 учасників і представити свою програму ініціативи, що підтримують стійкі промислові екосистеми.
Мета проекту PLASTIX – це сприяння промисловому переходу до ресурсоефективної економіки, розвитку циклічної економіки та екологічних інновацій у регіонах-учасниках та в інших європейських регіонах. Проект вирішує зростаючу проблему пластикових відходів, можливості їх повторної переробки та заміни в рамках переходу до економіки замкнутого циклу.
- Учасниками заходу стали представники_ці організацій країн-партнерів:
- Балтійський інститут Фінляндії, Фінляндія
- Рада регіону Тампере, Фінляндія
- Каталонське агентство конкурентоспроможності бізнесу (ACCIÓ), Іспанія
- Провінція Фрислан, Нідерланди
- Факультет захисту навколишнього середовища, Словенія
- Паперова провінція, Швеція
- Інтелектуальна фабрика Ломбардійський кластер, Італія
- Агентство розвитку регіону Савінья-Салек, Словенія
- Агентство розвитку міста Баня-Лука, Боснія та Герцеговина
- Державний університет «Житомирська політехніка», Україна
Також до OSDD долучились стейкхолдери регіону Ломбардія та партнерів.
Особливо цінним є участь Politecnico di Milano, STIIMA-CNR, Elettrotecnica Rold, Cannon Afros, завдяки досвіду яких вдалось розширити горизонти партнерства та пріоритезувати напрямки співпраці.
Від Житомирської політехніки взяв участь доцент кафедри робототехніки, електроенергетики та автоматизації ім. проф. Б.Б. Самотокіна, к.т.н., доц. Валентин Янчук.
В межах заходу було взято участь в обговоренні результатів першого року проекту, перспективи досягнення КРІ проєкту в поточному та прийдешніх семестрах, переглянуто презентації передових компаній з переробки пластику кластеру Ломбардії, окреслено плани співпраці організацій з міжнародними партнерами. Робочий візит включав відвідування передових лабораторій та дослідницьких центрів, де проходили демонстрації оптимізованих процесів переробки пластику, застосування процесів очищення води від залишку пластику.
В рамках координаційної наради було доведено умови щодо фінансового менеджменту проєкту, порядку звітування, тощо.
Вдячні партнерам й організаторам!
Бажаємо всім учасникам продуктивної та успішної реалізації проєкту!
#PLASTIX #InterregEurope #EU #EC
Матеріал підготовлено у межах проекту “PLASTIX”. Цей проект співфінансується Європейською Комісією. Цей матеріал відображає лише погляди автора, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в документі. / Material has been developed within the framework of the project “PLASTIX”. This project has been co-funded with support from the European Commission. This document reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.