Черговий проєкт за програмою Європейського Союзу «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» у Державному університеті «Житомирська політехніка»!

Shares
Житомирська політехніка стала переможцем нового наукового проєкту за програмою ЄС «Горизонт Європа» RISE-IN «Resilient investment for sustainable environments/ Cтійке інвестування сталих еко-систем» у складі міжнародного консорціуму провідних університетів, муніципалітетів міст та науково-дослідних організацій з Італії, Великобританії, Швейцарії, Нової Зеландії, Бельгії, Туреччини, Фінляндії, Німеччини, Чехії, Іспанії, Австрії, Франції, України, Литви, Португалії.

Загальний бюджет: 8 млн. 827 тисяч, Євро

Тривалість реалізації: 60 місяців.

Тематика проєкту відповідає місії ЄС з адаптації до змін клімату, адже зміна клімату впливає на регіони, сектори економіки та суспільство в багатьох аспектах, а регіони та міста ЄС мають різну вразливість до кліматичних змін та рівень готовності до них. Кліматична політика в Україні, попри війну, також залишається серед основних пріоритетів реформ, а повоєнне відновлення України має відбуватися з урахуванням кліматичних цілей та впровадженням заходів з адаптації до зміни клімату.

Метою RISE-IN є розробка, оцінка та пілотування моделей сталих еко-систем міст до інвестування та відображення додаткових переваг кліматично стійких рішень в їх поєднаннях з інноваційними фінансовими та інвестиційними критеріями.

Основні партнери:

  •  Міланська політехніка (Італія) – координатор проєкту;
  •  Університет Брунеля м. Лондон (Великобританія) – партнер проєкту;
  •  Університет Кантебері (Нова Зеландія) – партнер проєкту;
  •  Державний університет «Житомирська політехніка» (Україна) – партнер проєкту;
  •  Гамбурзький інститут міжнародної економіки (Німеччина) – партнер проєкту;
  •  Асоціація «Біополіс» (Португалія) – партнер проєкту;
  •  Фундація «Багатогалузевий науково-технічний центр» (Іспанія) – партнер проєкту;
  •  Громадська організація «Strane Innovations» (Франція) – партнер проєкту;
  •  Альянс вуглецево-нейтральних міст (заснований у Данії);
  •  Консультаційний центр з екологічної стійкості «Quantis» (Швейцарія) – партнер проєкту;
  •  The Institute for Ubiquitous Meteorology (UBIMET) (Німеччина) – партнер проєкту;
  •  Приватна компанія з обмеженою відповідальністю «Teraglobus» (Литва) – партнер проєкту та інші.

RISE-IN є прикладом співпраці освіти, бізнесу та влади. Партнерами проєкту також є органи місцевого самоврядування різних країн. Україну представляє Житомирська міська рада. Відповідно, набір інструментів для привабливості інвестування в сталі еко-системи міст, що будуть розроблені мають бути в подальшому адаптовані та впроваджені в м. Крайстчерч (Нова Зеландія), м. Гент (Бельгія), м. Житомир (Україна), м. Чезена (Італія), м. Повуа-ді-Варзін (Португалія) та м. Стамбул (Туреччина).

Рамкова програма ЄС з досліджень та інновацій «Горизонт Європа» (2021-2027) – це найбільша програма ЄС з фінансування науки та інновацій із загальним бюджетом понад 95,5 мільярдів євро. Участь України в рамкових програмах ЄС з досліджень та інновацій є одним із стратегічних компонентів міжнародного наукового, науково-технічного та інноваційного співробітництва та частиною імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Щиро дякуємо університетській команді за потужну роботу! Висловлюємо подяку нашим партнерам за довіру, спільну роботу та розвиток міжнародного співробітництва. Переконані, що співпраця Житомирської політехніки та Житомирської міської ради в межах цього проєкту стане ще одним прикладом ефективної взаємодії задля розвитку регіону в цілому. Бажаємо успіхів усім учасникам у реалізації проєкту!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */