У Житомирській політехніці військові 12 бригади спеціального призначення «Азов» НГУ розповіли студентам факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя та іншим зацікавленим про сутність та методи війни московитів проти українського народу, про дисципліну та честь воїна, про патріотизм і правдивий зміст поняття націоналізм.
Також студенти спеціальності 061 «Журналістика» взяли участь у майстеркласі від Надії Яблонської, яка провела інтерв’ю з гостями для власного ютуб-каналу «Сорока-білобока». Розмова йшла про голод як зброю росіян проти мирного населення в радянські часи (геноцид проти українського народу з метою підкорення – голодомор 1932-1933 рр., штучно організовані голоди 20-х та 40-х років), моріння голодом українських полонених.
«Від себе особисто та від студентів учасників заходу дуже дякую нашим гостям друзям Кубанцю, Лірі та Робіну за захист та цікаві змістовні лекції про саме основне, що кожен з нас має знати, мати в серці і в пам’яті. У час війни, між сигналами повітряних тривог, це особливо цінно мати можливість ось так спілкуватися у теплих затишних аудиторіях, зростати, оптимістично дивитися в майбутнє. Віримо в нашу молодь і працюємо для того, щоб студенти ставали фахівцями обраного фаху та свідомими громадянами, тільки тоді Україна стане сильніша й заможніша. Вивчати історію, співставляти різні джерела й з’ясовувати правду необхідно, щоб знову не ставати на граблі помилок, щоб пам’ятати й шанувати власних героїв, пишатися силою й мужністю нашого народу», – прокоментувала організатор заходу доцент кафедри філософсько-історичних студій та масових комунікацій Ольга Гордійчук.
«Як студентка-історикиня, я вважаю цей захід надзвичайно цікавим та корисним. Почути про історію боротьби нашої країни, націоналізм, дисципліну воїна з вуст та перспективи азовців було для мене неймовірно захопливо й пізнавально». – Анастасія Кравчук, ЗУ-1.
«Ця зустріч стала чудовою можливістю вдосконалити свої знання про події війни росіян проти України, яка триває вже століттями, нагодою розширити свій кругозір. А оскільки я захоплююсь бригадою «Азов» та тим, як вони організовують свою роботу, їх взаємодією та комунікацією, то особливо цінним було почути це від військових, мати можливість поспілкуватися», – Дарина Пархомчук, Ф-1.
«Для мене дуже цінно було послухати про знакові події історії України. Матеріал був чітко структурований і доповнений влучними прикладами, зі змістовними поясненнями. Настрій після лекцій оптимістичний. Дякую за мотивацію полку “Азов”, за наш захист і віру в перемогу України», – Анна Северенчук, ЗУ-1.
«Спікери підготували цікаві змістовні виступи, теми актуальні та дуже важливі. Ми мали можливість ставити питання, уточнювати інформацію. Як влучно зауважив В. Липинський «Ніхто нам не збудує держави, коли ми самі її не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо», – Максим Кірієнко, Ф-1.
«Це честь зустрітися з військовими бригади “Азов”, які поділилися своїм поглядом на історію та сучасність. Вони розповідали про війну не лише як про історичні події, але й як про приклад стійкості та боротьби за свободу. Цікаво було почути паралелі між подіями минулих століть і сучасними викликами, які стоять перед Україною. Ці розмови нагадують, наскільки важливо розуміти історію не просто як урок, а як джерело натхнення для сьогодення. Боротьба за незалежність – це про стійкість духу і віру в перемогу», – Катерина Чмут, ЖР-1.
«Захід є прикладом злагодженої організації, що дає потужну мотивацію дізнаватися більше про історію, допомагати Батьківщині у ці складні часи. Учасники змогли відчути справжній патріотичний дух і дізнатися більше про важливість єдності у складні часи. Виклад лекцій обговорення створили простір для обміну ідеями та досвідом. Особливо вразила відданість організаторів своїй справі та готовність залучати до діалогу різні аудиторії», – Мирослава-Олександра Махачек, ЗУ-1.
«На зустрічі з азовцями я почерпнула чимало нової інформації, закріпила вже отриману раніше. Виступи спікерів були цікаві та чітко структуровані, а доповнення від залу й самих військових створювали враження товариської бесіди. Було дуже приємно слухати фахівців у царині історії нашої країни. Особливо захопила мене тема ОУН і УПА, їхньої боротьби проти окупантів, наведені історичні паралелі», – Марина Дьякова , Ф-1.