Візит Вадима Денисенка до Житомирської політехніки!

Shares

Вадим Денисенко, доктор історичних наук, політолог, завітав сьогодні до Державного університету «Житомирська політехніка». На початку візиту відбулася робоча зустріч гостя з керівництвом університету та в.о. голови Житомирської обласної ради Олегом Дзюбенком, під час якої обговорили кроки взаємодії регіональної влади, бізнесу та освіти для відбудови України. Наш гість висловив власну експертну думку щодо сучасних викликів та перспектив відповідної співпраці.

У продовження візиту у форматі проєкту «POLYTECH TALKS» була організована гостьова лекція для студентів та викладачів факультету національної безпеки, права та міжнародних відносин, а також факультету бізнесу та сфери обслуговування.

«Вибори в США. Чого чекати Україні від Трампа?» – таку тему лекції для студентів та викладачів обрав спікер і зосередив увагу на наступному:

  • Перемога Трампа: як це стало можливим, реалії та прогнози.
  • Головна ціль США: залишатися технологічним лідером світу, який випереджає всі інші країни в наукових інноваціях. Технологічність і фінансова система світу – основа гегемонії. Ключова роль ЄС та Австралії у світовій боротьбі.
  • Реальність двополярного світу: США не хочуть і не можуть виконувати поліцейську функцію по всьому світу, відповідно поліцейські функції делегуються регіональним лідерам.
  • Китай та США: виклики та потенційні домовленості. США розглядають імовірну війну з Росією виключно як ядерну, тоді як війна з Китаєм розглядається як конвенційна.
  • Чому почалася війна в Україні? путін вважав, що швидка війна перетворить росію в третій полюс світу та зробить її регіональним лідером на пострадянському просторі. Головна національна ідея рф – довге життя путіна, він у ролі «імператора», а зміна влади в росії можлива лише з його смертю.
  • Протистояння США, рф та Китаю: в росії є максимум три роки, щоб не перетворитися на технологічну колонію Китаю. путіну необхідна угода зі США тільки у випадку часткового зняття санкцій.
  • Договір про Україну. Стратегія невизначеності Трампа проти стратегії підняття ставок путіна. Головний ризик для України: рішення щодо війни в Україні прийматимуться не виходячи з реальних оцінок місця та ролі рф у світі, а з того, якою є пам’ять про холодну війну та СРСР. Що переможе: економічна логіка чи геополітична боротьба. Ймовірність, що Трамп зробить спробу до 20 січня 2025 року вирішувати питання з путіним, на думку лектора, становить 51%, що вдасться, проти 49%, що не вдасться.

По закінченні лекції присутні мали можливість поставити спікеру запитання, зокрема щодо ролі та майбутнього ООН, перспектив мирних переговорів щодо війни в Україні, формули миру на основі обміну ресурсами, реальності обвалу цін на світовому ринку нафти з боку Трампа, знаходження «ключів» до команди Трампа зі сторони української влади, необхідності побудови ефективних взаємовідносин з Китаєм, доцільності здійснення ефективної соціології в Україні.

Висловлюємо вдячність Вадиму Денисенку за візит, цікаву лекцію та глибокий аналіз важливих для України питань. Його експертні погляди та актуальні теми для обговорення стали цінним внеском у розвиток освітнього процесу університету! До зустрічі у Житомирській політехніці!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */