В межах школи особистого розвитку (Zhytomyr Polytechnic School of Personal Growth and Self-Improvement), запровадженою факультетом педагогічних технологій та освіти впродовж життя відбувся дводенний Віківишкіл.
Заняття проводили член ГО Вікімедіа Україна, біофізик Олексій Болдирєв, популяризатор науки, завідувач кафедри біотехнології факультету екологічної безпеки, інженерії та технологій Національного авіаційного університету та Катерина Кіфа, спеціалістка із зв’язків із громадськістю та комунікацій, засновниця міжнародної PR-агенції PR Solutions, редактор і спікер Вікіпедії.
Перший день містив онлайн-лекцію, яку відвідали не тільки студенти Політехніки, але й наші партнери, працівники Житомирської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва. Олексій Болдирєв розповів про принципи формування статей, показав, як запити до волонтерської енциклопедії віддзеркалюють настрій суспільства та актуальність окремих тем. Лектор продемонстрував кілька прийомів перевірки даних та окремо зупинився на принципах авторського права й академічної доброчесності. Відповідаючи на питання аудиторії, Олесій Болдирєв підкреслив значущість якісного контенту та відповідальність дописувачів вікі-спільноти.
Другий день Віківишколу відбувся у форматі живого тренінга для зареєстрованих учасників. Ми раді були вітати представників різних спеціальностей, студентів та викладачів, випускників Житомирської політехніки та представників наших партнерів з обласної бібліотеки для дітей та юнацтва. Учасники працювали над пошуком даних, редагуванням вже наявних статей, опановували доступ до механізмів створення статей різними мовами, знайомилися з перекладацькими принципами системи Вікіпедії. Прискіплива увага й редагування забезпечує впевнене просування української інформаційно-енциклопедичної бази в міжнародному просторі. Усвідомлена перевірка фактів та джерел є основою нашої інформаційної стійкості. Учасники тренінгу продемонстрували високий рівень критичного мислення та обізнаність у цифрових технологіях. Тренера Катерина Кіфа та Олексій Болдирєв допомагали кожному учаснику, дбайливо й ретельно підказували найефективніші шляхи донесення інформації, знайомили з конкурсами Вікіпедії та іншими тематичними подіями. Зокрема, запрошуємо всіх охочих взяти участь у конкурсі наукових зображень, який стартував саме в день тренінгу.
Після тренінгу гості відвідали Інноваційний хаб та музей Житомирської політехніки.
Дякуємо організатору тренінгу, керівнику наукового гуртка “Інтертекстуальні студії“, доценту кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики Євгенії Канчурі, нашим гостям та всім учасникам Віківишколу. Співпраця триває!