30 жовтня 2024 р. здобувачі вищої освіти спеціальності 051 «Економіка» та викладачі кафедри фінансів та цифрової економіки долучилися до проведення онлайн-вебінару «Програми ЄС з підвищення інноваційної потенціалу та розвитку компетенцій. Проєкт WIDE Across EU історія успіху», організованому Управлінням національно-патріотичного виховання, молоді та спорту Житомирської військової адміністрації.
Спікерками заходу виступили доцентка кафедри фінансів та цифрової економіки, к.е.н., доц., керівниця Офісу фандрайзингу Державного університету «Житомирська політехніка» Юлія Богоявленська та адвокатка (індивідуальна адвокатська діяльність) Вікторія Кашапова.
Юлією Богоявленською було презентовано результати участі Консорціумом партнерів у програмі HORIZON EUROPE, а саме у новому та складному конкурсі WIDERA, що нині має імплементацію у вигляді проєкту «Widen performance in research and innovation capacity and competence Across EU / WIDE AcrossEU». Окреслено хід та успіхи у виконанні, перспективи розвитку проєкту для всіх стейкхолдерів та для укріплення партнерств.
У межах виконання проєкту відкрились нові можливості для України і для партнерів. Зокрема, розширено програму на 7 нових країн-учасниць. Україна приєдналася до програми міжрегіонального співробітництва «Interreg Europe», що співфінансується Європейським Союзом (ЄС) у 2024 р. Програма спрямована, головним чином, на зменшення диспропорцій у рівнях розвитку та якості життя в різних регіонах Європи. В Україні програма ЄС скерована на підтримку українських територіальних громад у питаннях можливості залучати зовнішні ресурси, обміну досвідом з партнерами щодо передових практик та інноваційних рішень. Державний університет «Житомирська політехніка» також є партнером двох проєктів у межах програми «Interreg Europe», а саме бере участь у реалізації проєктів «MILEstone», що спрямований на стійку інтеграцію громадян країн, що не є членами ЄС, на ринку праці, та «PLASTIX», сприяє промисловому переходу до ресурсоефективної економіки, розвитку циркулярної економіки та екологічних інновацій у регіонах-учасниках та в інших європейських регіонах.
Адвокатка Вікторія Кашапова розповіла присутнім про важливість дотримання законодавства щодо створення, реєстрації, отримання документації з державних реєстрів установами й організаціями, що мають намір приєднатись до програм і проєктів. Наголошено на важливості забезпечення прозорої діяльності та відкритості для партнерів. Увагу присутніх звернуто на різницю між громадським об’єднанням і громадською організацією. Детально представлено процедуру реєстрації громадської організації, наведено приклади документів, які потрібні для реєстрації громадської організації зі статусом та без статусу юридичної особи. Серед проблемних моментів створення та реєстрації громадських організацій спікеркою відзначалися:
- існування громадянських організацій-клонів;
- складнощі з відкриттям банківського рахунку громадської організації в національній та іноземній валюті;
- важливість використання електронного цифрового підпису (ЕЦП) для підписування електронних документів громадської організації тощо.
Загалом захід об’єднав біля 60 учасників з провідних закладів освіти, представників органів місцевого самоврядування, індивідуальних учасників з Житомирської області, зокрема Державного університету «Житомирська політехніка», ДНЗ «Центр сфери обслуговування», Городоцької селищної ради Житомирського району, відділу молоді, культури туризму та спорту Вчорайшенської сільської ради Бердичівського району, відділу освіти, молоді і спорту Ушомирської сільської ради Коростенського району Житомирської області та ін.
Учасників вебінару з-поміж іншого цікавило, яким чином можуть долучитися до даних проєктів представники органів державної влади, місцевого самоврядування, закладів освіти, молодіжних громадських організацій, чи надаються на безоплатній основі юридичні послуги щодо підтримки молоді на шляху до створення громадської організації.
Кафедра фінансів та цифрової економіки висловлює щиру подяку шановним спікеркам за надзвичайно корисну інформацію для молоді, яка прагне реалізувати свій потенціал. Глибоко переконані, що набуті у ході вебінару нові знайомства сприятимуть у майбутньому створенню нових команд для роботи над перспективними проєктами.
Пам’ятаємо, що саме у єднанні наша сила!
#HorizonEU #European_Union #EUResearch #WIDE_AcrossEU
#InterregEurope #MILEstone #PLASTIX