15 листопада 2024 року у супроводі викладачів кафедри психології та соціального забезпечення Житомирської політехніки, д.е.н., проф. Дмитра Мельничука та к.е.н., доц. Сергія Ніколаєнка, здобувачки вищої освіти освітньо-професійних програм «Соціальне забезпечення» та «Управління у сфері соціального забезпечення» відвідали Простір «Вільна», який у Житомирі функціонує за сприяння Житомирської міської ради та ГО «Інноваційні соціальні рішення» у межах гуманітарного реагування Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) за підтримки USAID, й взяли участь в обговоренні проблеми повторного материнства в умовах війни.
Координатором заходу, психологом Простору «Вільна», Аллою Буніс та спікером Ольгою Антонюк було створено комфортну робочу атмосферу, сприятливу для висвітлення матеріалів наукового дослідження з проблем готовності українок до повторного материнства, зважаючи на обставини та загрози, зумовлені реаліями повномасштабної війни. За результатами презентації підсумків дослідження, проведеного пані Ольгою, у суто жіночому колі відбулося обговорення, під час якого здобувачки вищої освіти та усі присутні мали нагоду висловити власні позиції щодо суспільних викликів, зумовлених війною, а також пріоритетів соціальної політики України, враховуючи домінуючі стратегії демографічної поведінки жінок фертильного віку.
Материнство в умовах війни є викликом не лише для української жінки, а й для усього суспільства. Жінкам, які народжують під час війни, необхідна особлива підтримка. Це стосується не лише психологічної, а й безпосередньо соціальної допомоги, – зазначила учасниця заходу від Житомирської політехніки, студентка групи СЗ-2, Діана Тараненко. У свою чергу, здобувачка вищої освіти спеціальності 232 «Соціальне забезпечення» за освітнім ступенем «магістр» Тетяна Хоценко (гр. СЗМ-1) акцентувала увагу на важливості проведення обговорень актуальних проблем сталого розвитку у подібних інтерактивних форматах.
Висловлюємо щиру подяку психологу Аллі Буніс та спікеру Ользі Антонюк, а також усім, хто бере участь у забезпеченні функціонування Простору «Вільна» у Житомирі, за організацію цікавого і змістовного заходу! Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.
Важливою складовою освітнього процесу у Державному університеті «Житомирська політехніка» є надання знань стосовно глобальних Цілей сталого розвитку, проголошених резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 25 вересня 2015 року, та пріоритетних кроків щодо їх досягнення задля поліпшення якості життя населення, у тому числі, майбутніх поколінь.
У рамках спеціальності 232 «Соціальне забезпечення» увагу, насамперед, сконцентровано у площині тих Цілей, які спрямовані на подолання бідності й голоду, зміцнення здоров’я та забезпечення якісної освіти, гідної праці та економічного зростання, скорочення нерівності, забезпечення миру й справедливості, а також партнерства заради стійкого розвитку. Важливими заходами на шляху поглиблення знань та розширення уявлень студентства щодо Цілей сталого розвитку є ті, що дають змогу безпосередньо долучатися до інтерактивних обговорень актуальних проблем та віднаходження дієвих інструментів реалізації нагальних пріоритетів, визначених Організацією Об’єднаних Націй.