Спільне засідання наукових гуртків Житомирської політехніки «Застосування методів статистики в наукових дослідженнях: прикладний аспект»

Shares

04 листопада 2024 року відбулося спільне засідання наукових гуртків кафедри менеджменту, бізнесу та маркетингових технологій «Маркетинг-менеджмент у підприємницькій діяльності: сучасні тенденції та перспективи» та кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку «Соціально відповідальні практики в діяльності українських суб’єктів господарювання» у змішаному (онлайн та оффлайн) форматі.

Доцентом кафедри інформаційних систем в управлінні та обліку Іриною Поліщук було проведено лекцію на тему: «Застосування методів статистики в наукових дослідженнях: прикладний аспект».

Мета засідання – ознайомити здобувачів освіти з основними напрямами використання статистичних методів в наукових дослідженнях; встановити оприлюднені джерела інформації про статистичні дані України та країн світу; продемонструвати приклади застосування статистичних методів в анотаціях наукових досліджень; навести приклади застосування статистичних середніх, медіани в наукових дослідженнях та порядок розрахунку показників варіації.

На засіданні були присутні здобувачі освітніх ступенів «бакалавр» спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» (ОО-6), 073 «Менеджмент» (МО-68, МО-69, МО-70, МО-71, МО-72, МО-73), 075 «Маркетинг» (МА-1, МА-2, МА-3, МА-4) та освітнього ступеня «магістр» спеціальностей 073 «Менеджмент» (МОМ-25) та 071 «Облік і оподаткування» (ООМ-12).

В процесі зустрічі здобувачі вищої освіти ознайомилися з основними напрямами використання статистичних даних в наукових дослідженнях: підтвердження актуальності теми дослідження (визначення ступеня поширеності явища); практична апробація результатів; підтвердження або спростування гіпотези дослідження.

В процесі спільного засідання наукових гуртків було розглянуто джерела інформації, що містять статистичні дані щодо України та країн світу:

  1. Національні статистичні служби (https://unstats.un.org/home/nso_sites/). Систематизовано сайти у вільному доступі всіх статистичних бюро (служб) в розрізі континентів та країн. Дає можливість ознайомитися зі статистичними даними кожної країни.
  2. Державна служба статистики України (https://www.ukrstat.gov.ua). Містить інформацію про демографічно-соціальний, економічний та екологічний розвиток країни та її регіонів за видами економічної діяльності.
  3. Державна митна служба України (https://customs.gov.ua/statistika-ta-reiestri). Містить показники комплексної оцінки, що дозволяють визначити ступінь виконання плану по митних надходженнях в розрізі митниць та провести їх рейтингову оцінку.

В ході засідання було представлено приклади застосування загальнонаукових (синтез, аналіз, дедукція, індукція, порівняння, моделювання) та статистичних методів (спостереження, табличний метод, графічний метод, групування, непараметричні методи) в анотаціях наукових досліджень та наукових статтях.

Результатом спільного засідання наукових гуртків стало опанування здобувачами вищої освіти навичок щодо використання загальнонаукових та статистичних методів, що можуть бути застосовані в процесі написання наукових робіт студентів, бакалаврських та магістерських кваліфікаційних робіт, що підвищать рівень їх актуальності, оригінальності та підкреслять практичне значення наукової новизни.

Дякуємо всім учасникам наукових гуртків за участь у заході!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */