01 листопада 2024 р. здобувачі та співробітники кафедри фінансів та цифрової економіки за допомогою Zoom приєдналися до освітнього вебінару «Таємниця давніх скарбів – витоки історії заощадження». Захід був приурочений до святкування Всесвітнього дня заощаджень та відбувався у рамках вивчення навчальної дисципліни «Організація фінансової роботи на підприємстві».
Зауважимо, що Всесвітній день заощаджень – це щорічна всесвітня кампанія з підвищення фінансової обізнаності населення, що підкреслює її важливість у молоді, опанування компетентностями та формування менталітету і поведінкової моделі для прийняття зважених фінансових рішень задля досягнення фінансового процвітання та стійкості нації.
У вебінарі взяли участь здобувачі освітнього ступеня «бакалавр» факультету бізнесу та сфери обслуговування спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» (група ФБС-10) та 051 «Економіка» (групи ЕК-7 та ЕК-8). Загалом чисельність слухачів з боку Житомирської політехніки склала 41 особу.
Під час проведення вебінару за загальним модеруванням доктора історичних наук, старшого зберігача фондів Музею грошей НБУ Андрія Бойка-Гагаріна учасники прослухали змістовну довідку про сутність скарбів та причини їхнього багатого різноманіття на нашій землі, містичність та роль скарбів в українській культурі, сенсаційні скарби сучасності, українські традиції заощадливості. Було цікаво дізнатися, що символом Всесвітнього дня заощаджень вважають свинку, оскільки свинка-скарбничка асоціюється зі збереженням грошей у багатьох країнах світу. Ще в середньовічній Англії для зберігання грошей використовували глиняні посудини. Їх виготовляли з недорогої глини, яку називали «pygg». Вимова цього слова збігалася зі словом «pig» (у перекладі з англ. – свиня), тому поступово такі посудини почали виготовляти у формі свинок.
З фото на одному зі слайдів презентації здобувачі відзначили цікаву подію останніх років – випадково знайдений у серпні 2020 року на околицях смт Городниця (Житомирська обл.) скарб срібників Володимира Святославовича та Святополка Ярополковича (тепер відомий як Городницький скарб), який за своїми розмірами поступається тільки Київському скарбу 1876 року.
Кафедра фінансів та цифрової економіки щиро дякує команді Музею грошей НБУ за цікавий освітній вебінар, наповнений корисними порадами, які неодмінно допоможуть здобувачам вищої освіти стати більш впевненими у своєму майбутньому, вміти заощаджувати власні кошти, складати свій власний бюджет та вести облік витрат.