В рамках вивчення студентами різних спеціальностей безпекових навчальних дисциплін, зокрема таких як «Цивільна безпека та охорона праці», «Цивільний захист», «Охорона праці», «Основи охорони праці», «Безпека життєдіяльності та охорона праці в галузі», «Основи охорони праці та навколишнього середовища», «Впровадження методів оцінки ризиків для охорони та безпеки праці» та інших, викладачі кафедри маркшейдерії доценти Андрій Криворучко та Сергій Іськов розповідають студентам про переваги і можливості неформальної освіти, зокрема про можливість покращення своїх знань за рахунок проходження додаткових курсів на різних освітніх платформах. Також інформація про можливість проходження курсів і приклади безкоштовних курсів наводяться на сторінках навчальних дисциплін на Освітньому порталі Житомирської політехніки.
Зокрема, студентам рекомендуються такі безкоштовні курси: «Цивільна оборона та захист у надзвичайних ситуаціях», «Перша домедична допомога в умовах війни», «Навчання з попередження ризиків від вибухонебезпечних предметів» та «Вибухонебезпечні ризики в фокусі: впізнавай загрозу, навчай правил, допомагай громаді» на платформі Рrometheus; «Основи цивільного захисту для добровольців», «У безпеці» та «Цивільна безпека та підготовка до надзвичайних ситуацій» на платформі Зрозуміло!; «Оцінка ризиків. Базовий курс» від на Європейського співтовариства з охорони праці ESOSH; низка технічних вебінарів для України «Компетенції з безпеки праці. Базовий курс» від Міжнародної організації праці та інші розроблені фахівцями курси.
Проходження цих курсів є не тільки цікавим та корисним у наш нелегкий час, не тільки сприяє саморозвитку студента, але й може допомогти йому покращити результати свого поточного оцінювання. Так, при отриманні студентами за результатами проходження курсу сертифікату, посвідчення чи іншого документу, що підтверджує здобуття знань, компетенцій та результатів навчання з питань, пов’язаних з вищенаведеними дисциплінами, можливе перезарахування окремих тем або призначення додаткових балів (не більше 10 балів) в межах поточного контролю знань.
Неформальна освіта – це освіта, яка здобувається, як правило, за освітніми програмами та не передбачає присудження визнаних державою освітніх кваліфікацій за рівнями освіти, але може завершуватися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій. До неформальної освіти належать заняття із репетиторами й тренерами, короткотривалі курси, лекції, тренінги, інші підвищення кваліфікації. Неформальна освіта відкриває можливості для будь -якої людини з саморозвитку, самореалізації, здобуття нових знань і практичного досвіду у цікавій формі та у зручний час.