Анастасія Нетребицька, студентка Державного університету «Житомирська політехніка», що здобуває фах за спеціальністю 232 «Соціальне забезпечення», взяла участь у програмі довготривалого навчання, яка організована Радою Європи.
Програма «Підхід, інформований про травму, в контексті доступу до прав людини й основних послуг для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що повертаються в Україну», яка, серед іншого, реалізується у рамках проєкту Ради Європи «Полегшення доступу до прав людини й основних послуг для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що повертаються в Україну», привернула увагу студентської молоді та фахівців соціальної сфери, котрі на практиці застосовують інноваційні підходи у роботі з постраждалими від травматичних подій особами.
Перший тренінг для тренерів і тренерок, який тривав з 17 по 21 серпня 2024 року, зібрав 24 представників та представниць молодіжних центрів і організацій, що працюють з внутрішньо переміщеними особами та тими, хто повертається в Україну. Анастасія Нетребицька, як студентка та майбутній фахівець з управління у сфері соціального забезпечення, взяла активну участь у програмі, набуваючи знань та навичок, необхідних у роботі із вразливими категоріями населення.
Навчальна програма призначена для посилення компетентності учасників у впровадженні освітніх і просвітницьких заходів з використанням підходу, інформованого про травму. Основна мета такої ініціативи – поліпшити якість соціальних, правових, адміністративних послуг для внутрішньо переміщених осіб та осіб, що повертаються в Україну, а також – сприяти соціальній згуртованості у приймаючих громадах. Програма включає заняття з прав людини, соціальної допомоги та супроводу, протоколів роботи з постраждалими. Також програмою передбачено індивідуальний менторський супровід учасників до липня 2025 року, що дасть змогу Анастасії Нетребицькій та іншим учасникам ефективно застосовувати набуті знання у розробленні та реалізації власних соціально орієнтованих ініціатив.
Завдяки участі у програмі Ради Європи, Анастасія Нетребицька розробила та провела ряд онлайн тренінгів, а також має намір реалізовувати просвітницькі заходи для внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад, що сприятиме соціальній згуртованості та підтримці вразливих груп населення. Участь у проєкті Ради Європи створює додаткові можливості для підготовки нової генерації фахівців, здатних оперативно та ефективно реагувати на потреби українського суспільства.
Гарант магістерської освітньої програми «Управління у сфері соціального забезпечення» д.е.н., проф. Дмитро Мельничук та колектив кафедри психології та соціального забезпечення Житомирської політехніки щиро бажає Анастасії Нетребицькій успішного завершення навчання за програмою, організованою Радою Європи, а також наснаги, активності й ініціативності в опануванні нових знань та набутті практичного досвіду щодо управління у сфері соціального забезпечення!