6 листопада до студентів спеціальностей 061 «Журналістика» та 256 «Національна безпека» завітали фахівчині з ДСНС та провели пізнавально інформаційний захід. Темою були ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами та правилами безпечної поведінки у разі їх виявлення.
Захід складався з двох частин. На початку зустрічі представниці Головного управління ознайомили студентів з особливостями роботи надзвичайників. Згодом, під час другої частини зустрічі, студентів навчили правил поведінки з вибухонебезпечними предметами.
«Покликання рятувальника – приходити на допомогу людям, коли є загроза їхньому життю та здоров’ю. І це не тільки при пожежі, а ще й виїзди на місця ДТП, порятунок людей з водойми, криги тощо» – поділилися представниці ДСНС.
Присутнім продемонстрували зовнішній вигляд найпоширеніших боєприпасів за допомогою 3D-макетів та проінформували про те, що зруйновані будинки, покинута техніка, пошкоджені дороги та колишні блокпости – це все потенційно небезпечні території, адже вони можуть бути замінованими чи забруднені боєприпасами. Слухачам розповіли про наслідки необережного поводження з боєприпасами та пастки, які ворог залишив на деокупованих територіях
«В реаліях сьогодення подібні заходи вважаю дуже актуальними, та і в цілому профілактика не буде зайвою. Адже наша країна пережила багато війн, і кожна з них на жаль має свої залишки у вигляді мін. ДСНС дуже розкрито та легко пояснюють відмінності видів мін, як краще діяти та до кого звертатись. Раджу всім побувати на заходах спрямованих на безпеку цивільних, адже це робиться заради власного ж життя!», – Олександра Смірнова розповіла про свої враження