Для спільноти факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя проведено захід «Держава і я в умовах війни»

Shares

19 листопада 2024 року для студентів та викладачів факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя пройшов захід на тему: «Держава і я в умовах війни». Учасники поділилися відгуками після заходу:

«Нашою метою було обговорення зі студентством та викладачами сучасної повномасштабної війни рф проти України, а також її попередніх фаз – гібридної та інформаційної війн, важливих історичних подій останніх трьох століть у яких проявлялися агресія й злочинні дії московитів щодо знищення цвіту української нації, привласнення української культурної спадщини, приниження української мови, державності, заперечення самобутності. 1000 днів війни – це про повномасштабне вторгнення. Війна з трагічними втратами людей, знищенням інфраструктури, анексією українських територій триває з 2014 року. А цьому передували століття героїчної боротьби, досягнень та болісних втрат. Жодних слів не вистачить, щоб передати біль втрат і нашу шану захисникам та захисницям. Маємо бути єдині й сильні у боротьбі» – Ольга Гордійчук, доцент кафедри суспільно-історичних студій та масових комунікацій.

«Захід став для мене своєрідним способом освіжити знання про історію України та нагадуванням, що відповідальність за майбутнє нашої держави лежить безпосередньо на кожному з нас. Війна, що триває століттями, й розпочата московськими колонізаторами повинна бути зупинена, а це можливо за умови тотальної єдності та «сродної праці» українців з підтримкою міжнародної спільноти. Хочу зауважити, що також особливо цінною для мене стала згадка проєкту «Ти [Романтика]», оскільки я захоплююсь творчістю гурту МУР» – Дарина Пархомчук, Ф-1.

«Захід був надзвичайно зворушливим і глибоким. Ми говорили про війну і про те, як вона змінила наші життя і показала, наскільки важливо бути сильними та єдиними. Окремо торкнулися теми української мови — це не просто слова, а наша душа, наша сила і те, що об’єднує нас навіть у найтемніші часи. Особливо хвилюючим моментом було вшанування полеглих героїв. Їхні імена та подвиги завжди житимуть у наших серцях. Коли говорили про минуле України, відчувалося, як багато випробувань пережив наш народ, але ми дійсно незрамні: були, є і будемо! Захід залишив в серці вдячність, гордість за нашу країну і бажання берегти те, за що боролися і борються наші герої. Це був момент, коли по-справжньому відчуваєш, що бути українцем — це честь». – Віолетта Парфенюк, ЖР-1.

«Подібні заходи, як сьогоднішній, варто проводити частіше, щоб нагадувати українцям історію, розвивати національну свідомість та культуру. Я вдячна за розповідь про нашу важку історію, про нагадування, який ми сильний народ. Сподобався сучасний підхід подання матеріалу: у презентації були цікаві меми та розповідь про музичний альбом «Ти[Романтика]» від МУР, який зараз дуже популярний особливо для молоді. Саме завдяки актуальним темам вдається заохочувати молодь вивчати і поширювати українське». – Олександра Смірнова, ЖР-1.

«На сьогоднішній день знати історію і поширювати українську культуру дуже важливо. Завдяки подібним заходам ми маємо змогу знати більше і памʼятати довше. Згадано було дуже багато шляху українського народу, що не може не радувати, адже знати своє – бути озброєним інформаційно». – Мелана Ямкова, ЖР-1.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */