Staff visit у межах проєкту PLASTIX програми Interreg Europe

Shares

Житомирська політехніка вперше долучилась до візитів персоналу у межах реалізації проєкту PLASTIX програми Interreg Europe, що стала відкритою для України у 2024 році.

Університетом вчасно виконано умови приєднання в термін до 07.06.2024 року, і результатом стала підтримка обидвох заявок.

PLASTIX спрямований на вирішення актуальної проблеми пластикових відходів, а також розширення можливостей їх повторної переробки та пошуку альтернатив у рамках переходу до економіки замкнутого циклу. Адже нині європейські регіони відіграють ключову роль у реагуванні на виклики, пов’язані з управлінням пластиком, адаптуючи свої стратегії політики, впроваджуючи інноваційні рішення та інвестуючи в сталий розвиток, з метою переходу до більш стійкої циклічної економіки пластику, що підтримується відповідними регіональними інноваціями та природними екосистемами. Більшість європейських регіонів виділяють циркулярну економіку у своїх стратегіях розвитку, наголошуючи на терміновості та важливості вирішення проблем, пов’язаних із циркулярністю та управлінням пластиком, що підкреслює потребу в міжрегіональному співробітництві та обміні досвідом. Це і стратегія для України.

Протям візиту, організованого до м. Карлстад (Швеція) 10-11 вересня 2024 року, партнери проєкту (Балтійський інститут Фінляндії, Фінляндія; Рада регіону Тампере, Фінляндія; Каталонське агентство конкурентоспроможності бізнесу (ACCIÓ), Іспанія; Провінція Фрислан, Нідерланди; Факультет захисту навколишнього середовища, Словенія; Паперова провінція, Швеція; Інтелектуальна фабрика Ломбардійський кластер, Італія; Агентство розвитку регіону Савінья-Салек, Словенія; Агентство розвитку міста Баня-Лука, Боснія та Герцеговина; Державний університет “Житомирська політехніка”) ділились своїм досвідом у поводженні з пластиком, представляли свої здобутки у рамках програми співпраці, а також переймали досвід по зменшенню кількості вживання пластику у виробника меблів та декору для дому Ikea.

Стейкхолдери програми Plastix презентували свої успішні кейси, після чого учасники програми могли задати стейкхолдерам питання.  Також, учасники програми побували в лабораторії 3D-друку «Circlab». Працівники лабораторії поділились досвідом, як можна використовувати 3D-принтер, а також учасники дізнались більше про матеріали на основі целюлози та 3D-друк. Адитивне виробництво та 3D-принтери роблять революцію у виробництві продуктів та прототипів. Завдяки пошаровому друку виробів можна створювати дуже складні форми з мінімальними відходами матеріалу і за низькою вартістю. Існує багато різних матеріалів, але в «Circlab» зосереджуються переважно на екологічно чистих матеріалах з біокомпозиту, який є сумішшю лісової сировини та пластику, що розкладається без використання викопних копалин. У лабораторії є можливість друкувати прототипи та вироби різних розмірів, найбільший принтер може працювати з розмірами до шести метрів. Таким чином, лабораторія робить свій внесок у перехід до відновлюваного та циркулярного суспільства.

Партнери проекту також мали можливість відвідати Університет міста Карлстад та Innovation Hub, де мали можливість відвідати лабораторії по переробці пакування та після обговорити результати візиту та підбити підсумки майбутньої співпраці.

Державний університет «Житомирська політехніка» гідно представила Юлія Герасимчук, яка зробила презентацію університету перед партнерами і стейкхолдерами, озвучила стратегічні пріоритети співпраці, привнесла бачення розвитку довгострокових партнерських відносин.

Команда Житомирської політехніки вдячна за довіру партнерам і програмі!

Разом до справедливого миру та сталого розвитку!

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union. The Interreg Europe programme authorities are not liable for any information contained herein.

#PLASTIX #Interreg_Europe #EC #EU

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */