22 та 23 серпня 2024 року університетська команда Cyber Rangers взяла участь у кібербезпекових змаганнях Incident Response Days 3.0 CTF.
Ці змагання було організовано Національним координаційним центром кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України разом з CRDF Global в Україні, Національним авіаційним університетом за підтримки Державного департаменту США в межах проєкту IRD3.0 Aviation Edition. Технологічними партнерами виступили компанії Лабораторія комп’ютерної криміналістики Cyberlab та Cyber Unit Technologies
Метою змагань було надання учасника знань та практичних навичок, необхідних для попередження, виявлення та реагування на загрози у сфері кібербезпеки, а також надання можливості випробувати себе у реалістичних кібербезпекових сценаріях.
Учасникам довелося вирішувати завдання з протидії гібридним кіберзагрозам за такою тематикою:
- Безпека та конфіденційність AI – Дослідження ризиків, пов’язаних з системами штучного інтелекту.
- Ransomware as a Service (RaaS) – Симуляція атак Ransomware та Wiper.
- Симуляція атак APT-груп – Аналіз тактик просунутих постійних загроз.
У змаганнях взяли участь 21 команда з майже 100 учасників, які представляли, як провідні університети України, так і різні структури державного сектору. Команди змагалися два дні двома приблизно однаковими за кількістю команд потоками. Приємно зазначити, що команда Житомирської політехніки виступила на високому рівні, увійшовши до фінальної вісімки першого дня і зайнявши підсумкове 5 місце.
Вітання учасникам команди, бажаємо подальшого професійного розвитку та звершень.
Щира подяка організаторам за чудовий досвід для студентів Житомирської політехніки.
Поточні позиції українських команд у міжнародному рейтингу CTF Prime можна побачити за посиланням