Державний університет “Житомирська політехніка” став партнером у межах програми Interreg Europe для реалізації проєкту “PLASTIX”.
Проєкт вирішує зростаючу проблему пластикових відходів, можливості їх повторної переробки та заміни в межах переходу до економіки замкнутого циклу.
Європейські регіони відіграють важливу роль у відповіді на виклики, пов’язані з пластиком, адаптуючи свою політику, інновації та інвестиції в сталий розвиток до більш стійкої циклічної пластикової економіки та відповідних регіональних інновацій та природних екосистем. Більшість європейських регіонів зосереджуються на циркулярній економіці у своїй політиці розвитку, а терміновість і висока важливість, а також складність проблеми циркулярності та пластику підкреслюють потребу та можливості для міжрегіонального обміну.
Проєкт базується на Європейській стратегії щодо пластику в економіці замкнутого циклу (2018 р.) і новому плані дій ЄС щодо економіки замкнутого циклу (2020 р.) і тісно долучається до них. Згідно з цією політикою ЄС, проект зосереджується на всьому циклічному ланцюжку створення вартості пластику в регіонах-партнерах – від дослідницьких суб’єктів і виробників до користувачів і переробників.
Партнери проєкту:
-
- Балтійський інститут Фінляндії, Фінляндія
- Рада регіону Тампере, Фінляндія
- Каталонське агентство конкурентоспроможності бізнесу (ACCIÓ), Іспанія
- Провінція Фрислан, Нідерланди
- Факультет захисту навколишнього середовища, Словенія
- Паперова провінція, Швеція
- Інтелектуальна фабрика Ломбардійський кластер, Італія
- Агентство розвитку регіону Савінья-Салек, Словенія
- Агентство розвитку міста Баня-Лука, Боснія та Герцеговина
- Державний університет «Житомирська політехніка», Україна
Асоційовані органи політики:
- Секретаріат з економічних питань та європейських фондів Уряду Каталонії
- Шведське агентство економічного та регіонального розвитку
- Регіон Ломбардія
Тривалість проєкту: до 31.05.2027
Бюджет проєкту: 1 828 525 євро
Важливо й особливо приємно, що Житомирська політехніка є серед 20 підтриманих з України партнерів у межах всієї партнерської програми Interreg Europe в оголошеному колі та єдиний партнер у даному проєкті від України.
Роботу над проектом розпочато у травні 2024 року, необхідні вимоги дотримано 07.06.2024 року. І 26.07.2024 р. Програмним Директором Interreg Europe надіслано підтвердження рішення про підтримку проєкту, після чого відбулось підписання РРА та продовжилась подальша робота.
Interreg Europe – це програма міжрегіонального співробітництва, яка співфінансується Європейським Союзом. Європейський Союз прагне зменшити відмінності в рівнях розвитку, зростання та якості життя в регіонах Європи та між ними. Програма сприяє досягненню цієї мети і діє з 2021 по 2027 рік, має бюджет у розмірі 394 млн. євро, щоб допомогти місцевим, регіональним і національним урядам по всій Європі розробити та реалізувати кращу політику.
Вітаємо Команду проєкту PLASTIX, разом до Перемоги!
#PLASTIX #Interreg_Europe #EU
Матеріал підготовлено у межах проекту “PLASTIX”. Цей проект співфінансується Європейською Комісією. Цей матеріал відображає лише погляди автора, і Комісія не несе відповідальності за будь-яке використання інформації, що міститься в документі. / Material has been devepoled within the framework of the project “PLASTIX”. This project has been co-funded with support from the European Commission. This document reflects the views only of the author, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained there in.