Докторантка Житомирської політехніки успішно завершила міжнародне стажування в Університеті Парми

Shares

Ганна Кірейцева, докторантка кафедри екології та природоохоронних технологій Житомирської політехніки, успішно завершила міжнародне стажування в Університеті м. Парма (Італія) в межах програми Erasmus+. Стажування проходило з червня по серпень 2024 року під науковим керівництвом професорки Елени Маестрі.

Головним фокусом дослідження Ганни став порівняльний аналіз впливу кліматичних змін на басейни річок Парма в Італії та Кам’янка в Україні з використанням інструментів QGIS та супутникових даних. У співпраці з науковим співробітником Університету м. Парма, аспіранткою кафедри екології та природоохоронних технологій Житомирської політехніки Ольгою Шомко були напрацьовані ключові результати дослідження, а саме:

  • проведено комплексний аналіз параметрів та характеристик річок Парма та Кам’янка, включаючи створення цифрових моделей рельєфу (DEM) для обох басейнів;
  • застосовано передові методи дистанційного зондування, зокрема використання даних супутників Landsat для розрахунку індексів NDVI (нормалізований різницевий вегетаційний індекс) та NDWI (нормалізований різницевий водний індекс);
  • досліджено сезонну та довгострокову динаміку вегетації та водозабезпеченості в обох річкових басейнах з 1990 по 2023 рік;
  • проаналізовано ретроспективні кліматичні дані, включаючи стандартизований індекс опадів (SPI-6) та середні температури для обох регіонів.

Результати дослідження Ганни Кірейцевої мають важливе значення для розробки стратегій адаптації до кліматичних змін у обох регіонах. Для басейну Парми рекомендовано вдосконалення дренажних систем, тоді як для басейну Кам’янки – впровадження водозберігаючих технологій.

Науковий керівник стажування, Елена Маестрі, високо оцінила результати стажування та відзначила, що отриманий міжнародний досвід та навички роботи з передовими технологіями аналізу екологічних даних сприятимуть підвищенню якості наукових досліджень та впровадженню інноваційних підходів у сфері екологічної безпеки.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */