Екологічна освіта та наука: Житомирська політехніка розширює партнерство з природоохоронними об’єктами

Shares

У Державному університеті «Житомирська політехніка» 21 червня 2024 року відбувся круглий стіл за участі науково-педагогічних працівників кафедри екології та природоохоронних технологій та представників об’єктів природно-заповідного фонду України, а саме Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, Поліського природного заповідника, Древлянського природного заповідника, Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку «Пуща Радзівіла», Національного природного парку «Дермансько-Острозький», Нобельського національного природного парку.

Головною темою обговорення були можливості співпраці у сфері наукових досліджень та екологічної освіти та збереження унікальних екосистем Полісся та Чорнобильської зони відчуження.

Учасники круглого столу обговорили такі ключові питання як:

  • сучасні виклики у збереженні біорізноманіття Полісся;
  • особливості моніторингу довкілля в умовах радіаційного забруднення;
  • можливості для проведення спільних наукових досліджень;
  • розробка освітніх програм з урахуванням практичного досвіду;
  • перспективи створення спільних міжнародних проектів.

Перший проректор Оксана Олійник зазначила, що ця зустріч є важливим кроком до створення ефективної системи взаємодії між науковими установами та об’єктами природно-заповідного фонду, адже ми маємо унікальну можливість об’єднати зусилля для збереження природи Полісся та розвитку екологічної науки.

Представники об’єктів природно-заповідного фонду підкреслили важливість залучення молодих науковців до дослідження екосистем заповідних територій та висловили готовність до тісної співпраці з університетом.

За результатами круглого столу були підписані три меморандуми про співпрацю з Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником, Поліським природним заповідником та Древлянським природним заповідником, які передбачають розвиток наукової, освітньої та прикладної співпраці у сфері збереження природи, біорізноманіття та впровадження екологічних інновацій. Серед ключових напрямків співробітництва:

 • проведення спільних наукових досліджень та міжнародних проєктів;
 • організація освітніх та науково-практичних заходів;
 • проведення досліджень у сфері моніторингу довкілля та збереження біорізноманіття;
 • створення умов для стажування здобувачів університету.

Це партнерство є важливим кроком у зміцненні зв’язків між Житомирською політехнікою та об’єктами природно-заповідного фонду України для досягнення спільних цілей у сфері екології та сталого розвитку!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */