Створення платформи для налагодження контактів між студентами та професіоналами набуває все більшої актуальності задля майбутнього успішного мережування. Отже, 20 травня 2024 року відбулася зустріч прикладних лінгвістів з практикуючим фахівцем ІТ-індустрії з Канади, випускником Житомирської політехніки Віктором Гонтарем.
Аналізуючи свою кар’єрну стежину, Віктор наголосив на тому, що сучасний світ все більше потребує фахівців з міждисциплінарними знаннями. Поєднання лінгвістики та програмування відкриває нові можливості для здобувачів освіти, дозволяючи їм брати участь у розробці технологій обробки природної мови, машинного перекладу, створенні чат-ботів та інших інноваційних проєктів. Це значно розширює їхні професійні горизонти та підвищує конкурентоспроможність на ринку праці.
Зважаючи на свій власний досвід, спікер відзначив важливість здатності навчатися впродовж життя, адже постійне навчання допомагає працівникам залишатися затребуваними, розширювати свої професійні компетенції і, за необхідності, змінювати сферу діяльності без значних витрат. А ще Віктор поділився власним лайфхаком успіху – to be 3D – Default proactive, Default open, and Default responsible.
Таким чином, спілкування з практикуючими фахівцями може відкриває нові можливості для стажувань, співпраці та майбутнього працевлаштування. Це важливий крок у побудові професійної мережі, яка може стати у нагоді в майбутньому. Дякуємо Віктору Гонтару та старшому викладачу кафедри теоретичної та прикладної лінгвістики Валентині Шадурі за організацію та проведення зустрічі.