Науково-педагогічні працівники кафедри туризму та готельно-ресторанної справи приєдналися до онлайн-навчання в межах міжнародної практичної тренінгової програми «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму», що включала 30 навчальних годин (з них 16 год. аудиторних), яка проходила 16-17 квітня 2024 року за сприяння Талліннського університету, Естонської асоціації сільського туризму, Естонського центру міжнародного розвитку, Академії сільського розвитку ГО «Спілка сільського зеленого туризму України».
Мета тренінгової програми – сприяти диверсифікації сільської економіки та популяризації сільського туризму у громадах і пошуку нових організаційних форм консолідації громадських, наукових і підприємницьких ініціатив, які спрямовані на забезпечення економічного зростання у повоєнний час. Головним завдання є розробка концепції мережі громадських туристично- консультаційних центрів на базі членів ГО «Спілка сільського зеленого туризму України» з урахуванням кращих практик диверсифікації сільського життя з Європейського Союзу.
Тренінгова програма містила «мозкові штурми» та креативні завдання задля виявлення потреб та проблем на шляху до диверсифікації, а також пошук шляхів розв’язання проблем і подолання викликів: локальний, регіональний, національний та міжнародний рівень. До заходу долучилися однодумці, які намагаються розвивати сільську економіку, а саме:
- власники бізнесу в сільській місцевості, у тому числі гостинних сільських садиб
- представники законодавчого, національного та регіональних органів влади
- територіальних громад
- освіти та науки
- громадських організацій
- медіа
та інші, які разом обговорювали власний досвід ведення бізнесу, проблеми і пропонували шляхи диверсифікації економіки сільських територій через можливості спільної співпраці.
За результатом засвоєння тренінгової програми «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму» учасники отримали сертифікати.