Освітні програми, які реалізуються на кафедрі механічної інженерії Житомирської політехніки, змінюються і розвиваються. Розвиток освітніх програм серед іншого передбачає консультування із широким колом стейкхолдерів.
Важливою категорією зовнішніх стейкхолдерів при цьому є представники потужних машинобудівних підприємств регіону та країни, бо крім пропозиції по удосконаленню змістового наповнення компонент освітніх програм, також важливим є комунікація професіоналів-практиків із здобувачами вищої освіти. Останнє особливо актуальне для формування розуміння перспектив працевлаштування та ключових навичок і вмінь, на які має бути здійснений акцент при підготовці.
6 травня в Державному університеті “Житомирська політехніка” відбулася відкрита лекція-зустріч стейкхолдера, інженера АТ “МоторСіч” Ігоря Бойка, із здобувачами вищої освіти всіх рівнів спеціальностей 131 “Прикладна механіка” та 133 “Галузеве машинобудування”.
Під час зустрічі Ігор Бойко розповів про ряд складних, але цікавих задач, з якими доводиться працювати інженерам в сфері високотехнологічного машинобудівного виробництва. Також під час лекції иим акцентовано увагу на сучасних тенденціях розвитку машинобудівного виробництва, а також на стані та значенні оновлення та/або модернізації основних засобів виробництва з урахуванням ролі інженера-машинобудівника в цьому процесі.
Також в даній зустрічі взяв участь член-кореспондент НАН України, заступник директора по науковій роботі Інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України, д.т.н., проф. Сергій Клименко, котрий розповів здобувачами вищої освіти Житомирської політехніки про історію та сьогодення інституту надтвердих матеріалів ім. В.М. Бакуля НАН України.
Під час лекції-зустрічі здобувачі вищої освіти мали можливість задати питання як щодо технологій в наукоємному виробництві, та і про необхідні навички та знання, котрими має володіти інженер-машинобудівник для успішної та ефективної роботи.