Міжнародний день письменника студенти спеціальностей 014.16 Середня освіта «Захист України», 014.021 Середня освіта «Англійська мова і література)» та 035 «Філологія» факультету педагогічних технологій провели у компанії випускника університету, поета, прозаїка, громадського діяча Валерія Хмелівського.
Творча зустріч присвячена незламності людського духу, яку автор збірок поезій «Мить надовго», «Свято світла», «Сонце і небо», «День народження казки», «Буриме на двох», прозових творів «Планида», «Лагідний граніт», «Інферія. Драми» розкриває як у екстремах буденного життя, так і у боротьбі українського народу за право бути вільними.
Тема заходу «Свобода вічності» суголосна з назвою збірки новел «Muzibas briviba (Свобода Вічності)», написаною у співавторстві з латвійською письменницею Біруте Ланге. Письменник звертається до історичної тематики, йдучи у романі «Планида» слідами отаманші Марусі (Олександри Соколовської) по півдню Житомирщини та півночі Вінничини, відновлюючи пазл за пазлом в єдину картину буремних подій сторічної давнини.
«Часто виступаючи перед учнівською молоддю, дізнаюсь, що вони майже нічого не знають про отаманшу Марусю та інших повстанських отаманів того часу. А це наша історична пам’ять. Приємно, що в моїй almamater звертається на це увага. Під час зустрічі я побачив, що студенти не просто цікавляться літературою, а й захоплюються. Йду коридорами університету й помічаю – студенти сидять на зручних диванчиках і читають художні книги. От вам і стереотипи про гаджетизовану молодь і про «технарів». Розумію, що з такою молоддю можна оптимістично дивитися у майбутнє»,
– коментує творчу зустріч Валерій Хмелівський.
Автор розповів історії появи різних творів, як виникали колаборації з іншими письменниками та музикантами (він є автором слів пісень «Журавлі», «Колискова для коханої», «Розмова з мамою», «Хай засяють зірки», «Прощай» та багатьох інших).
Зауважує ініціатор проведення заходу, завідувач кафедри філософсько-історичних студій та масових комунікацій Вадим Слюсар:
«Знаю Валерія Йосиповича уже десятки років – і як поета, і як громадського діяча, і, найголовніше, як надійного друга. Анатолій Матвієнко казав про нього, що він вміє поєднувати непоєднуване. Це дійсно так. Поєднання інтимної лірики з дуже серйозною прозою – не унікальний письменницький дар. Вдячний за можливість виступити перед нашими студентами, авторське виконання творів – воно завжди неповторне».
По завершенню зустрічі студенти спеціальності 033 Філософія («Масові комунікації, коучинг та консалтинг») записали інтерв’ю з Валерієм Хмелівським для проєкту «Історія Житомирщини: спогади очевидців».