Студенти Житомирської політехніки відвідали Національний музей космонавтики імені Сергія Павловича Корольова

Shares

В рамках наукових зустрічей наукові співробітники Національного музею космонавтики імені С.П. Корольова Зосімович Олена, Гаврилова Тетяна провели науковий семінар для студентів Державного університету «Житомирська політехніка» спеціальності 103 «Науки про Землю» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища».

Студенти дізналися про проведення наукових експериментів в умовах космосу з вирощування рослин без ґрунту, про вирощування чорнобривців у ґрунті з Місяця та інше. Цікаво було дізнатися, що український космонавт Леонід Каденюк проводив під час польоту експерименти з трьома видами рослин: соєю, ріпою та мохом. Важливо було встановити напрямок росту кореня рослин в умовах невагомості, адже на Землі корінь росте до центру Землі під дією сил земного тяжіння. Також космонавт вивчав вплив невагомості на перебіг процесу фотосинтезу та запилення рослин.

На сьогоднішній день у Космосі створюють цілі теплиці, де вирощують овочі без ґрунту. У космосі побували різні тварини: мушки дрозофіли, жаби, черепахи, коти, собаки, примати та інші. Студентів зацікавила інформація про біологічні досліди на орбіті, способи адаптації земних організмів до впливу космічних факторів. Такі дослідження дозволяють зрозуміти необхідність умов планети Земля для живих організмів, використання води та ґрунту, можливість існування життя поза земними умовами.

Дякуємо співробітникам музею за цікаву та змістовну інформацію, що дозволяє розкрити нові напрями наукових досліджень.

Попереду – плідна співпраця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */