Важливим аспектом якісної та ефективної підготовки майбутніх ІТ- фахівців є налагодження постійних комунікацій з представниками професійного середовища. Саме фахівці ІТ-компаній, які мають справу з найактуальнішими і найскладнішими проблемами професійної діяльності, за рахунок свого накопиченого досвіду є найактуальнішими джерелами сучасних фахових знань та кращих практик галузі. Надважливим це питання є для сфери кібербезпеки, відповідно його розуміють і представники бізнесу, і представники держави, і представники закладів вищої освіти.
Однією з українських компаній, що провадить активну просвітницьку діяльність у сфері кібербезпеки як для професійної спільноти, так для здобувачів освіти є компанія BACOTECH. Фахівці цієї компанії разом зі фахівцями своїх закордонних партнерів регулярно проводять різнопланові заходи для покращення кіберстійкості та кіберзахисту ІТ-інфраструктур приватного бізнесу та державних структур.
Одним з таких заходів, який відбувся 5 жовтня 2023 року став вебінар «Ландшафт кіберзагроз в Україні: інструменти, атаки, захист від експертів Trellix та BAKOTECH». Доповідачами на цьому заході дослідник з кібербезпеки компанії Trellix Джамбул Тологонов та інженер компанії BAKOTECH Руслан Утченко. До заходу долучилися як викладачі кафедри компʼ ютерної інженерії та кібербезпеки Житомирської політехніки, так і студенти, які здобувають освіту на університетських освітніх програмах «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека».
У своєму виступі пан Джамбул провів детальний аналіз таких актуальних зараз питань та проблем:
– Які хакерські групи наразі найбільш активні?
– ТОП часто використовуваних хакерських інструментів
– Найбільш атаковані українські індустрії у 2022 та 2023 роках
– Вразливості, що найчастіше експлуатуються.
А пан Руслан у своєму виступі розглянув такі питання:
– Які рішення Trellix допоможуть тримати руку на пульсі ландшафту кіберзагроз
– Звідки дістати актуальну інформацію завдяки Trellix Insignts
– Приклади створення правил в Trellix ENS
– Будемо шукати загрози з Trellix EDR.
Важливою складовою вебінару були практичні демонстрації відповідних кібербезпекових інструментів компанії Trellix та кращих методик застосування цих інструментів.
Матеріал заходу став чудовим доповненням та розширенням матеріалу, який вивчають здобувачі вищої освіти в межах відповідних освітніх компонент бакалаврських та магістерських освітніх програм «Комп’ютерна інженерія» та «Кібербезпека». Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки