Практична підготовка здобувачів вищої освіти на базі структурного підрозділу кафедри екології та природоохоронних технологій

Shares

24 жовтня наукові співробітники Поліського філіалу УкрНДІЛГА проводили заняття для здобувачів вищої освіти за освітнім ступенем «бакалавр» спеціальностей 101 «Екологія», 103 «Науки про Землю» та 183 «Технології захисту навколишнього середовища» для закріплення теоретичних знань та набуття практичних умінь. 

Так, в рамках вивчення вибіркової компоненти «Радіаційний захист та контроль», під керівництвом доцента кафедри екології та природоохоронних технологій Курбет Тетяни, студенти групи НЗ-2 змогли ознайомитися з основними етапами підготовки зразків до радіоекологічних досліджень, спробували готувати та вимірювати вміст радіонуклідів у недеревній продукції лісового господарства та здійснили порівняльний аналіз щодо відповідності продукції допустимим рівнем. 

 

Старший викладач кафедри екології та природоохоронних технологій, Володимир Устименко та здобувачі вищої освіти (група ТЗНС-41, ТЗНС-41с, ТЗНС-42к) здобули практичні навички з вивчення освітньої компоненти «Моніторинг довкілля». Під час практичного заняття студенти отримали нові знання щодо роботи з радіологічним обладнанням, яке є необхідним для проведення моніторингу радіаційної ситуації. Крім того, було обговорено ряд актуальних питань з провідними науковцями інституту, що стосуються сучасної радіаційної обстановки в країні внаслідок військових дій. Також, для майбутніх спеціалістів було продемонстровано колекцію екзотичних для нашої місцевості видів дерев та чагарників.

 

Під керівництвом, Курбет Тетяни, відбулося чергове практичне заняття студентів-екологів (групи ЕО-41, ЕО-41с, ЕО-42к) з вивчення освітньої компоненти «Фітоекологія з основами лісівництва». На даному занятті здобувачі отримали практичні навички щодо опанування методики оцінювання віку дерев за допомогою бура Преслера та рахування за річними кільцями. Під час відбору зразків для дендрохронологічного аналізу здобувачі на деревних насадженнях виявили екологічні групи лишайників за допомогою яких змогли оцінити стан якості атмосферного повітря на території Поліського філіалу. Так, були виявлені кущові види лишайників, які свідчить про ідеальну якість повітря на території, незважаючи на близькість великої траси.

Щиро вдячні колективу Поліського філіалу за теплий прийом та можливість отримати практичні навички під час навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */