20 жовтня 2023 року до здобувачів освітньо-професійної програми «Туризм і рекреація» та «Готельно-ресторанна справа» кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, завітала з гостьовою лекцією «Цифровізація як інструмент покращення туристичної дестинації» Олена ЧЕРНЕГА, досвідчена фахівчиня у сфері публічного управління, експертка з туризму в Україні, практикиня з формування туристичного продукту, промоції та брендингу території та цифровізації галузі, кураторка проєкту по цифровізації та напрямкам туризму та культури в м. Києві в КП ГІОЦ.
Олена ЧЕРНЕГА наголосила на тому, що широке застосування цифрових технологій у сфері туризму зумовлює глибокі трансформації у системах управління туризмом як на національному рівні, так і на рівн окремих туристичних дестинацій.
Цифровізація та оцифрування – це сучасно, необхідно, конкурентно, ефективно. Функції які виконує цифра, то перш за все це збереження, ревізія, інформація, та промоція, доступність, конкурентоспроможність.
Здобувачі освіти дізналися, як цифрові технології дозволяють швидко адаптуватися до кризових ситуацій та підтримати економіку країни, сформувати відповідний бренд України як незламної, креативної інноваційно-спрямованої держави.
Також студентам були представлені реальні приклади підтримки та впровадження органами державної влади інноваційних цифрови проєктів в окремих сферах економічної діяльності, зокрема у туризмі та культурі.
Представлено Концепт туризму 4.0:
– синхронізація (поєднання технологій на одній локації);
– технологічні рішення (наявність безперебійної роботи мережі);
– освіта (швидка зміна тенденцій, освоєння навиків);
– консолідація (об’єднання гравців ринку).
Що потребує оцифрування в країні на сьогодні, це перш за все туристичні ресурси (парки, пам’ятки, скансени, оборонні фортифікаційні споруди), історичні факти та процеси (музейні фонди, історична реконструкція, легенди, культурні традиції), маршрути (локації з ексклюзивних видів туризму, концептуальні локації, туристичні пропозиції за напрямами, маршрути розраховані на різні аудиторії).
На сьогодні трендами для України, як дестинації є:
– тематичні маршрути, оцифровані туристичні маршрути в різних регіонах є готовою туристичною пропозицією;
– віртуальна реконструкція, на сьогодні в Україні велика кількість зруйнованих об’єктів реставрація яких потребує часу і фінансів;
– унікальне туристичне надбання, так як Україна має унікальні туристичні ресурси що заслуговують на промоцію.
Сучасна і захоплююча тема спонукала до активного обговорення. Викладачі кафедри і здобувачі освіти щиро вдячні фахівчині за блискучу лекцію та цікаве й корисне спілкування і сподіваються на подальші, не менш цікаві зустрічі!