Триває дослідницький візит доцента кафедри прикладної лінгвістики Євгенії Канчури до найдавнішого університету Ірландії Трініті Коледжу. В дослідницькому центрі гуманітарних наук та мистецтва (The Trinity Long Room Hub) Євгенія Канчура працює над порівнянням перекладів елементів примусового наративу в творах Террі Пратчетта. Це продовження багаторічної співпраці Євгенії Орестівни з Пратчетт-проєктом, покликаним зберігати й примножувати дослідження життя та творчості видатного письменника-постмодерніста.
22 вересня Євгенія Канчура взяла участь у щорічному заході “Ніч Культури”, який в The Trinity Long Room Hubвідбувається під гаслом Террі Пратчетт у Невидній Академії (Terry Pratchett in the Unseen University). Дослідження життя і творчості письменника набули міждисциплінарного характеру. Зокрема, його активна громадська позиція сприяла максимальному розголосу та популяризації досліджень хвороби Альцгеймера. Тому читання під час Ночі Культури містили не лише літературознавчі розвідки, але й доповіді про діагностику та інклюзією, пов’язані з цим захворюванням. В літературознавчій секції Євгенія Канчура представила доповідь “Наративна причинність у романах Террі Пратчетта”, привернувши увагу аудиторії до проблем впливу тексту на свідомість людини, розвитку критичного мислення та засобів протистояти пропагандистському наративу.
28 вересня Євгенія Орестівна представила результати свого дослідження в рамках фестивалю Наукового фестивалю “Trinity Art & Humanities Research Festival” – насиченої події, яка триває у дослідницькому центрі.
Євгенія Орестівна не перериває зв’язку з життям факультету педагогічних технологій та освіти впродовж життя. Так, в рамках святкування Європейського дня мов, Євгенія Канчура представила відкриту лекцію про роль ірландської мови як однієї з офіційних мов Євросоюзу, першої офіційної мови Республіки Ірландія та офіційної мови Північної Ірландії. Проводячи численні паралелі в розвитку незалежних країн, Євгенія Орестівна наголосила на ролі філологів у забезпечені функціонування та розповсюдження мови, її унормованості та функціоналу. Також, дослідниця підкреслила значущість технологій для закріплення позиції мови.
Дослідницький візит триває. Плідна взаємодія науковців України та Ірландії набуває нових форм.