29.08.2023 р. до Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, кураторами академічних груп ЕК-4, ЕК-5к (доц. Ткачук В.О.), ЕК-5 (доц. Овандер Н.Л.) та ЕК-6 (доц. Мельник Т.Ю.) факультету бізнесу та сфери обслуговування в онлайн-форматі було проведено об’єднану кураторську годину. Загалом до зустрічі приєдналися 23 студенти.
Присутні заслухали коротку доповідь доцента кафедри фінансів та цифрової економіки к.е.н. Вячеслава ТКАЧУКА, який відзначив, що Україна зараз переживає найбільше випробування в новітній історії – збройну боротьбу за незалежність і територіальну цілісність проти російського агресора.
Саме 29 серпня 2014 р. сотні наших захисників у соняшникових полях під Іловайськом поклали життя за свободу та незалежності нашої країни. 366 українських воїнів полягли там, 429 – зазнали поранень, 158 – зникли безвісти, 300 – опинилися в полоні. У зв’язку з цим символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха, що не просто символізує історичну мужність українських воїнів, але й є символом життя України. Тому 29 серпня українці згадують не лише тих, хто загинув в Іловайській трагедії, а й десятки тисяч полеглих захисників і захисниць України в сучасній російсько-українській війні від 2014 р. і до сьогодні. У доповіді серед інших наводилися приклади відважних українських пілотів, які часто сходилися і перемагали у нерівних повітряних двобоях, воїна, котрий підірвав себе разом з мостом, щоб зупинити рух російських танків, захисників Азовсталі, які утримували оборону в облозі протягом 86 днів, високий рівень самоорганізації ТРО Сумської області, що визначила успішність оборонних дій підрозділів та ін.
Разом із тим, як наголосив доповідач, попри велику кількість втрат у сучасній російсько-українській війні ми маємо й історичну перемогу – згуртовану націю, де кожен готовий боротися за свою волю і свободу. Україна може спертись на широку підтримку громадян, бо на захист її незалежності стали мешканці всіх сіл, міст і областей країни.