25 лютого 2020 року виповнюється 149 років з дня народження видатної української письменниці, перекладачки, культурної діячки, уродженки м. Новоград-Волинський Житомирської області Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки). Кафедрою менеджменту і підприємництва Житомирської політехніки було проведено просвітницькі заходи для популяризації особистості Лесі Українки.
Перегляд документального фільму «Стежками Лесі Українки»
Студенти груп МО-62, ПВ-3, ПВ-2 разом з кураторами переглянули документальний фільм «Стежками Лесі Українки». Автор та режисер – Інна Дідик. В фільми здійснюється опис життя Лариси Косач, легендарної Леся Українка, про що мріяла, із ким спілкувалася, що зігрівало її душу. В даному фільмі вперше автори звернулися до краєзнавчого матеріалу. Образ Лесі вийшов далеким від академічного, класичного сприйняття. Жодної монументальності. Вона буквально ожила на екрані. Автори зуміли розкрити характер Лесі Українки, суто людську та жіночу сутність, з її здібністю на самопожертву, умінням кохати по-справжньому.
Студенти згадали цікаві факти з життя письменниці. Але про таких людей важко сказати «була…». Лесин дух завжди присутній поруч з нами в оспіваній нею рідній Україні.
Презентація відео альбому «Обличчя української історії – Леся Українка»
Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. “Я на гору круту крем’яную буду камінь важкий підіймать. І, несучи вагу ту страшную, буду пісню веселу співать”, – ці поетичні рядки не просто метафора, а пронизлива сповідь, непорушне кредо короткого, але яскравого, мов зірковий спалах, життя видатної української письменниці Лесі Українки. Студенти груп ПВ-4к та МО-60к разом зі своїми наставниками-кураторами переглянули відео-альбоми життєвого шляху видатної постаті української культури та прослухали рядки з її віршів, які стали життєвим кредом для багатьох українців.
Конкурс на краще декламування віршів Л. Українки «Рядки, що зачепили душу»
Бажання збагатити знання студентів про Лесю Українку, сприяти формуванню цілісного уявлення про неї як людину, талановитого митця та свідомого громадянина; розвивати мислення студентів, навики логічного послідовного та зв’язного висловлювання; розвивати пам’ять, увагу; спрямовувати на доречне та правильне використання здобутих знань у власному житті стало метою проведення даного конкурсу.
Студенти груп ПВ-4, МО-63 та МО-61 презентували перед своєю групою вірші славетної поетеси. Адже її слова, рядки з відомих віршів, стали “стрілами”, що влучали в саме серце несправедливості: викривали всі жахливі діяння влади, говорили про недолю українського народу, звинувачували інтелігенцію у байдужості… Все життя Лесі Українки було подвигом, прикладом справжньої мудрості та волі, що не могло не відобразитись на віршованих рядках.
Поетичний флешмоб Поезія Лесі Українки мовами народів світу»
Студенти груп МО-60, ПВ-1, МО-60к та ПВ-3к в рамках кураторської години прослухали інформацію про життя та творчість видатної поетеси, декламували твори на українській та англійській мовах.
- Біографія Лесі Українки на англійській мові “Lesya Ukrainka is a famous Ukrainian poetess” (Куліш Наталія МО-60)
- Lesya Ukrainka, Contra spem spero (Рибак Оксана МО-60)
- Леся Українка, Уривок з драматичного твору на англійській мові «Вавилонський полон» The Babylonian captivity (Олексій Мовчанюк МО-60)
- Леся Українка «Конвалія» (Тетера Тетяна, МО-60к)
- Леся Українка «Напровесні» (Міськова Тетяна, ПВ-1)
- Леся Українка «Ось уночі пробудились думки» (Власенко Надія, ПВ-1)
Вікторина «Славетна дочка України – Леся Українка»
Захід приурочений Дню народження Лесі Українки організований студентами магістрами та викладачами кафедри менеджменту і підприємництва. Змагання складалися з 5 конкурсів, протягом яких студенти продемонстрували свої знання про видатну доньку Прометея, її життєвий і творчий шлях. Конкурси включали питаннях по основних біографічних датах поетеси, близьких їй людей, уривках з віршів. Даний захід надав змогу розширити знання магістрів про життя і творчість Лесі Українки, осмислити філософію та поетику душі письменниці. У вікторині виграла дружба, залишились гарні спогади та нові знання.