Рік тому в Житомирському державному технологічному університеті відкрили Центр Українсько-Азербайджанської співпраці у сфері освіти, науки та культури.
Десять днів тому у цьому навчальному закладі з’явився Чеський центр освіти і культури ім. Вацлава Длоугі, а слідом за ним – 27 квітня у технологічному університеті презентували Українсько–Туркменський освітньо-культурний центр.
За словами заступника керівника Центру Олександра Прилипка, нині в ЖДТУ на факультеті інженерної механіки навчається 6 студентів з Туркменістану. Вони дисципліновані, намагаються брати участь у різноманітних культурних та соціальних заходах, акціях. Загалом, до Житомирського державного технологічного університету безпосередньо студенти з Туркменістану на навчання почали приїздити з 2005 року і з того часу щорічно їх кількість збільшується.
Відвідав відкриття Центру Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович та наголосив, що Україна і Туркменістан свою співпрацю у сфері освіти розпочали у 2001 році. Обидві сторони визнають дипломи і наукові ступені вищих навчальних закладів одне одного.
Водночас, студенти з Туркменістану, здобуваючи освіту в Україні, повертаються додому та допомагають розвивати машинободування, ІТ-сферу, займаються екологічними проектами, гірництвом, тощо.
Звертаючись до присутніх на заході в ЖДТУ своїх студентів, Аманмурадов Нурберди попросив їх бути розумними, розважливими, знайомитися з культурою і традиціями України, вивчати іноземні мови, заводити друзів і запрошувати їх відвідати Туркменістан.
«Україна приймає вас і ви маєте себе поводити тут як гості, – звернувся Надзвичайний і повноважний посол Туркменістану в Україні Аманмурадов Нурберди Аманмурадович. – Туркменістан та Україна дружать між собою і налагоджують співпрацю у різних сферах. Нам приємно, що в Житомирському технологічному університеті нашим студентам створюють усі умови для навчання та розвитку. Вони повертаються першокласними фахівцями, а за рівнем знань не поступаються європейським вишам. Українсько–Туркменський освітньо-культурний центр – це перший такий центр у вашому регіоні і другий в Україні. Переконаний, що його поява сприятиме ще тіснішому налагодженню зв’язків і співпраці ЖДТУ з навчальними закладами Туркменістану. Наші студенти, маючи такий Центр, будуть вкладати у нього свою любов, енергію та розповідати друзям про Туркменістан ще більш детально».
Олександр Прилипко зауважив, що Центр обладнали у звичаній аудиторії і там проходитимуть пари у студентів. Вони зможуть дізнатися більше про Туркменістан, ознайомитися із символікою та атрибутами держави, її видатними особливостями і навіть туристичною картою.
Очолив Українсько–Туркменський культурно-освітній центр у ЖДТУ завідувач кафедри комп’ютерної інженерії Овезгельдиєв Ата Оразгельдийович, секретар Центру – студент 4 курсу Мердан Гурдов. До речі, хлопця також відзначили подякою від технологічного університету за активну участь у проектах і житті ВНЗ.
Ректор Житомирського державного університету Віктор Євдокимов наголосив, що приїзд Надзвичайного і повноважного посла Туркменістану в Україні Аманмурадова Нурберди Аманмурадовича – це велика честь для навчального закладу. Водночас, у ЖДТУ готові й надалі приймати у себе студентів з Туркменістану, їм допомагають обрати бажану спеціальність, підбирають мову викладання, студенти доброзичливо ставляться до своїх закордонних друзів.
Заступник голови Житомирської ОДА Ярослав Лагута, який свого часу закінчив ЖДТУ, на власному прикладі готовий продемонструвати студентам з Туркменістану, що вони зробили правильно, коли для здобуття професії обрали технологічний університет у Житомирі.
Прес-служба Житомирського державного технологічного університету