Протягом 7 – 11 липня 2025 р., в рамках реалізації проєкту міжнародної академічної мобільності ERASMUS+/KA171, відбувся робочий візит представників Державного університету «Житомирська політехніка» до одного з найпрестижніших державних університетів Європи – Неапольського університету імені Федеріко ІІ (Università degli Studi di Napoli Federico II) в Італії, який передбачав проведення лекцій для здобувачів освітнього ступеня PhD, а також зустрічі з колегами ЗВО-партнера.
Свої наукові напрацювання та педагогічний досвід представили викладачі Житомирської політехніки:
Юлія Мороз, доктор економічних наук, професор кафедри національної безпеки, публічного управління та адміністрування, зосередила увагу на впливі ключових складових економічної політики на глобальний економічний розвиток;
Андрій Шевчук, доктор історичних наук, доцент, професор кафедри міжнародних відносин і політичного менеджменту, висвітлив актуальні виклики економічної політики в контексті сучасних міжнародних відносин;
Анна Полянська, провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків та інституційний координато проєктів мобільності Erasmus+, поділилася практичними аспектами управління міжнародними проєктами за допомогу цифрових технологій та в епоху автоматизації.
Лекції викликали щирий інтерес у здобувачів третього рівня вищої освіти завдяки інтерактивному формату проведення лекцій, динамічним дискусіям. Обговорення складних питань міжнародної політики та економіки сприяли створенню атмосфери глибокого наукового діалогу та взаємного збагачення досвідом.
Під час візиту відбулися робочі зустрічі з колегами з Неапольського університету, у ході яких обговорили перспективи академічного обміну студентів і викладачів, реалізації спільних дослідницьких ініціатив та участі в міжнародних наукових заходах.
Висловлюємо щиру подяку професору кафедри економіки, менеджменту та інституцій Марко Маффеї (Marco Maffei) за професійну підтримку, гостинність та захопливе знайомство з Неаполем – містом глибокої історії, культури й натхнення.
Такі поїздки зміцнюють позиції Житомирської політехніки в європейському академічному просторі, розширюють горизонти міжнародної співпраці та створюють нові можливості для студентів і науково-педагогічних працівників.