Студенти університету відвідали прем’єру мюзиклу «Ти (Романтика)» у кіно та зустрілися з режисером проєкту

Shares

15 квітня 2025 року відбулася прем’єра кіноверсії історичного мюзиклу «Ти (Романтика)» – сучасної інтерпретації твору Миколи Хвильового, яка поєднує драму, музику, глибоку філософію та новітні сценічні рішення.

Вперше вистава була представлена на сцені «Жовтневого палацу» у 2024 році, а згодом вирушила в гастрольний тур містами України, охопивши близько 60 000 глядачів. Тепер мюзикл отримав нове життя у форматі кіно, що робить його ще доступнішим для широкої аудиторії.

Особливу атмосферу прем’єрного показу створила присутність авторів і творців проєкту: режисера та сценариста мюзиклу, співзасновника мистецького об’єднання «МУР» (Мистецький український рух) Олександра Хоменка та актора Миколи Шмундира. Вони поділилися з аудиторією історією створення мюзиклу, творчими задумами, етапами підготовки та майбутніми планами. Глядачі мали нагоду поставити запитання, поспілкуватися з авторами та зробити спільні фото на згадку.

Прем’єра стала не лише культурною подією, а й натхненням для студентської молоді, яка прагне осмислювати українську літературну спадщину у сучасному мистецькому форматі.

«Можу назвати себе фанаткою проєкту МУР. Памʼятаю, коли вийшов альбом ще минулоріч, я відразу його переслухала. Тоді він справив на мене велике враження, дуже цікаво було спостерігати за картинками у голові й помічати символи, закладені у композиції, а за підґрунтя мати знання з шкільної програми. Коли ж зʼявилась вистава, я відразу знала – йду. А як зняли фільм, то без вагань знала, що я у кіно маю бути беззаперечно!» – Дарина Пархомчук, Ф-1.

«Захід пройшов просто неймовірно! Досі тяжко підібрати слова від емоцій, які я відчула під час перегляду вистави. Щиро рада що українці почали висвітлювати те, що справді важливе і повинне бути в нашій пам’яті. Приємно вразила кількість людей, кількість поціновувачів справді якісного мистецтва. Адже іншими словами це дійство не назвати. Кожна сцена є захопливою, у кожній і сльози і сміх, кожне слово має набагато глибший сенс ніж є на перший погляд. Я була приємно шокована, коли мала змогу поспілкуватися з режисером вистави і взяти автограф! Коли такі креативні й цілеспрямовані люди займаються мистецтвом – воно процвітає, зацікавлює, надихає, а «Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра»» – Олександра Смірнова, ЖР-1

«Я думаю, це дуже крута ідея організаторів створити кіноверсію мюзиклу «Ти (Романтика)», адже завдяки цьому більша кількість людей може відвідати його та дізнатися про поетів Розстріляного відродження, які жили у Харкові в будинку «Слово». Сучасні обставини ще більше підкреслюють, що потрібно пам’ятати, якою ціною нам даються свобода та незалежність. Надзвичайно ціную, що отримала можливість ще раз відвідати мюзикл, але вже в кіно та поспілкуватися з творчою групою!» – Вікторія Шульська, Ф-2 та МВ-3.

«Вистави молоді для молоді, які майстерно й захопливо розповідають про нашу історію й культуру є дуже цінними! Сюжет «Ти (Романтика) в кіно» розповідає про історичні події в харківському Будинку «Слово» та представників української творчої еліти – Хвильового, Курбаса, Сосюру, Семенка, Тичину, Вишню та ін. Радію, що наші студенти приходять на такі заходи і розширюють свій світогляд, долучаються до цікавих проєктів, а деякі вже й самі створюють! Кому не вдалося нині, ви ще можете відвідати сеанси в кінотеатрі імені Івана Франка до 23 квітня. Дуже рекомендуємо!» – Ольга Гордійчук, доцент кафедри журналістики та філософських студій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */