20 березня 2025 року представники дослідницького центру екологічного розвитку «ECOSVIT» та центру екологічного розвитку студентства «ECOstep» разом із керівником Центру Світланою Хоменко долучилися до V щорічного Всеукраїнського студентського форуму «ESG FUTURE: твоя кар’єра в зеленій відбудові України», що відбувся в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.
Форум присвячений питанням майбутнього ринку праці в контексті екологічних, соціальних та управлінських стандартів і зібрав студентів із різних закладів вищої освіти України, представників бізнесу, державних установ та міжнародних організацій.
Зі вступним словом виступили:
- Оксен Лісовий – міністр освіти і науки України;
- Світлана Гринчук – міністр захисту довкілля і природних ресурсів України;
- Вікторія Киреєва – заступниця міністра захисту довкілля і природних ресурсів України;
- Людмила Циганок – засновниця проєкту, президентка PAEW, генеральна директорка «Офісу сталих рішень», засновниця ESG Liga в Україні.
Під час панельної дискусії «ESG: головний тренд ринку праці та ключ до відбудови України» учасники обговорили ключові питання щодо перспектив «зелених» професій в Україні, нових спеціальностей, що з’являються завдяки ESG-трансформаціям, а також секторів економіки, які найбільше потребують ESG-фахівців. Окрему увагу приділили ролі студентів у впровадженні ESG-знань у свою майбутню кар’єру.
Майбутні екологи Житомирської політехніки долучилися до дискусії, де провідні експерти, серед яких:
- Наталія Слободян – керівниця департаменту зі змін клімату та екології ДТЕК;
- Олена Михайличенко – ESG-директор Raiffeisenbank;
- Дмитро Заруба – перший заступник голови ДЕІ;
- Олександр Ружицький – партнер EVERLEGAL;
- Оксана Чікало – КСВ-директор «Укренерго»;
- Клавдія Яцишина – керівниця Української енергетичної ініціативи Глобального договору ООН в Україні;
- Андрій Грис – начальник управління соціальних та екологічних ризиків «Укргазбанку», голова підкомітету НАБУ з ESG.
Обговорили затребувані екологічні спеціальності та очікування роботодавців від фахівців у сфері ESG.
Студенти Житомирської політехніки мали можливість ознайомитися з актуальними тенденціями розвитку «зелених» професій, перспективами працевлаштування в умовах відбудови країни та новими вимогами до екологічних спеціалістів.
Також вони взяли участь у практичних кейсах, де розглядалися питання зеленої відбудови міст, інфраструктури та енергетики, нові підходи до сталого будівництва та розвитку відновлюваної енергетики.
Участь у такому форумі – це унікальна можливість для студентів налагодити контакти з потенційними роботодавцями та розширити свої знання щодо впровадження ESG-принципів у різних галузях.
Захід став важливим кроком у співпраці між закладами вищої освіти та бізнесом у контексті впровадження дуальної освіти й створення можливостей для проходження практики студентами.
У світі, де кліматичні зміни стають реальністю, саме молоді фахівці з екології тримають ключі від сталого майбутнього. «Зелена відбудова України – це не лише виклик, а й унікальна можливість для молодих екологів створити кращу країну».