Досвід навчання в Італії: зустріч із учасницями програми ERASMUS+ KA171 Єлизаветою Опанасенко та Каріною Поліщук

Shares

Житомирська політехніка активно долучається до програм академічної мобільності для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників. Університет співпрацює з понад 89 закордонними закладами вищої освіти, що дозволяє студентам і викладачам брати участь у міжнародних освітніх програмах. Завдяки цьому представники університету щороку проходять навчання та стажування за кордоном.

25 березня 2025 року відбулася зустріч учасниць програми академічної мобільності ERASMUS+ KA171 Єлизаветою Опанасенко та Каріною Поліщук зі здобувачами вищої освіти з університетських освітніх програм «Кібербезпека» та «Компʼютерна інженерія», а також з науково-педагогічними працівниками кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки Житомирської політехніки. Студентки 4 року навчання бакалаврської освітньої програми «Кібербезпека», протягом минулого семестру навчалися на англомовній магістерській освітній програмі «ICT and Internet Engineering», яка реалізується на факультеті інженерії університету TOR VERGATA (м. Рим, Італія), успішно здали заліки та іспити і повернулися для завершення навчання у Житомирській політехніці.

Протягом зустрічі студентки презентували власний досвід участі у програмі, зокрема, приділили увагу таким питанням як:

  • особливості підготовки та проходження відбору для участі у програмі;
  • організаційна та документальна підтримка зі сторони університету;
  • логістика, локальний транспорт та проживання;
  • організація освітнього процесу в університеті TOR VERGATA;
  • освітня та сервісна інфраструктури TOR VERGATA;
  • заходи програми ERASMUS+ та участь у них представників Житомирської політехніки;
  • події поза університетом (подорожі, екскурсії, тощо);
  • загальні враження та висновки щодо участі у програмі.

Під час навчання студентки вивчали такі навчальні дисципліни Model-based system engineering, Internet technology and protocols, Network security. Серед відмінностей підготовки Житомирської політехніки та TOR VERGATA здобувачки відмітили велику кількість теоретичного матеріалу та суттєво меншу практичну орієнтованість освітніх компонент, обовʼязковість здачі заліків та іспитів в письмовій та усній формах в університеті TOR VERGATA.

Єлизавета та Каріна зазначили, що компетентності, особливо практичні навички, які вони набули у Житомирській політехніці, дозволили їм не лише успішно навчатися, а й більше комунікувати з одногрупниками, оскільки для багатьох з них вони стали консультантами та менторами при виконанні багатьох практичних завдань.

Варто зазначити, що крім навчання на освітній програмі учасниці академічної мобільності відвідували організовані університетом курси італійської мови, успішно здали іспити та отримали сертифікати про знання італійської мови на рівні А1.

Наприкінці зустрічі відбулася сесія запитань відповідей, на якій учасники мали можливість уточнити різноманітні деталі як щодо навчання, так і щодо інших аспектів участі у програмі академічної мобільності ERASMUS+ KA171.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */