Зимова Школа стійкого розвитку для молоді «Екологія та гірнича справа в дії» у Житомирській політехніці

Shares

22-23 січня 2025 року у Державному університеті «Житомирська політехніка» відбулася Зимова Школа стійкого розвитку, яка об’єднала 55 учасників, серед яких старшокласники із різних ліцеїв м. Житомира.

Захід організований у межах співпраці двох міжнародних проєктів Jean Monnet Modules – «Інтеграція стандартів ЄС у сфері охорони навколишнього середовища в Україні» (EUEPU) та «Інтеграція рамок та норм ЄС в сфері індустрії блочного каменю в Україні» (INTEUAS), за підтримки Департаменту освіти Житомирської міської ради.

Учасників школи привітали декан факультету гірничої справи, природокористування та будівництва Володимир Котенко та провідний спеціаліст відділу міжнародних зв’язків Ніна Кириленко. Програма заходу була побудована так, щоб ліцеїсти могли не лише дізнатися більше про екологію та гірничу справу, а й відчути себе частиною цікавого науково-практичного процесу. Під час школи учасники прослухали лекції від провідних фахівців університету.

  • Професор Віктор Підвисоцький поділився цікавими історіями про геологію, мінерально-сировинну базу України та «клондайк Житомирщини».
  • Професор Валентин Коробійчук розповів про сучасні технології видобутку корисних копалин.
  • Доцент Ірина Давидова розкрила питання охорони навколишнього середовища у контексті євроінтеграції.
  • Доцент Ганна Кірейцева наголосила на важливості зелених технологій та екологізації виробництва.
  • Лекція про використання дронів у промисловості, проведена Володимиром Котенком, дозволила учасникам побачити сучасні технології в дії.

Ці та інші лекції не лише зацікавили учасників, а й надихнули їх ставити багато запитань і активно долучатися до дискусій.

Конкурс «Як побудувати кар’єр у MineCraft» став родзинкою першого дня, а роботи команд були настільки креативними, що журі було складно визначити переможців. У підсумку:

1 та 2 місце посіли команди ліцею № 20 м. Житомира з результатом 55 та 52 бали відповідно, 3 місце – команда Ліцею № 4 м. Житомира з результатом 48 балів. Визначити переможців було надзвичайно складно, адже решта команд-учасників презентувала не менш складні і цікаві проєкти, отримавши всього на кілька балів менше.

Другий день школи запам’ятався практичними заняттями та захопливим квестом «ЕкоЛогіка». Під час квесту, в якому взяли участь чотири збірні команди, школярі вирішували екологічні завдання, демонстрували командний дух і логічне мислення. Перемогу здобула команда «Чорна перлина», яка не лише виконала всі завдання, а й проявила чудову взаємодію та креативність.

Організатори щиро дякують студентам-волонтерам, чия допомога зробила цей захід незабутнім, а також висловлюють особливу подяку Горшкольовій Вірі за активну участь у підготовці та проведенні квесту «ЕкоЛогіка».

Ми щиро дякуємо керівництву університету за створення можливості проведення таких подій і за підтримку освітніх проєктів, які розкривають перед молоддю перспективи сталого розвитку та пояснюють роль кожного з них на шляху до європейського майбутнього нашої країни. Вкотре дякуємо Департаменту освіти Житомирської міської ради за співпрацю та допомогу в організації заходу, а також вчителям ліцеїв за підтримку та участь!

Ця Зимова Школа стала прикладом того, як освіта, інтерактивність і креативність можуть надихати молодь на вибір майбутньої професії. Ми впевнені, що це не останній наш захід. З нетерпінням чекаємо на нові зустрічі в стінах нашого університету!

📸 Більше фото з події доступні за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */