Успішне завершення студентами Житомирської політехніки курсу «Cryptography Fundamentals» від компанії Sigma Software

Shares

Подолання сучасних освітніх викликів для здобувачів вищої освіти галузі ІТ є швидшим та ефективніши, якщо в університетському освітньому процесі враховуються і гармонійно використовуються напрацювання провідних ІТ-організацій та ІТ-компаній. Ці напрацювання можуть або повністю імплементуватися у освітні компоненти, або реалізовуватися як елементи додаткової неформальної освіти.

Одним із партнерів, співпраця з яким вже кілька років активно реалізовується у Житомирській політехніці, є відома міжнародна компанія Sigma Software. Викладачі університету проходили підвищення кваліфікації на базі компанії, студенти відвідували зустрічі з спеціалістами компанії, викладачі та студенти долучалися до спеціалізованих вебінарів від провідних ІТ-фахівців компанії.

Влітку 2024 року компанія запропонувала українським здобувачам вищої освіти власний безкоштовний курс кібербезпекового спрямування «Security: Cryptography Fundamentals». Цей курс став дуже доречним студентам 3-го курсу бакалаврських освітніх програм «Кібербезпека» та «Компʼютерна інженерія» Житомирської політехніки, які з 1-го вересня 2024 року розпочали вивчення навчальної дисципліни «Прикладна криптологія». Багато студентів зацікавилися курсом і долучилися до його вивчення паралельно з вивченням дисципліни.

Особливість курсу полягала в тому, що до здобувачів виставлялися певні вимоги для його опанування, а саме: володіння англійською мовою на рівні Intermediate (B1), гарне розуміння основних концепцій комп’ютерних мереж, фундаментальні знання операційної системи Windows, і головне – зацікавленість у вивченні та дослідженні кібербезпеки. Студенти Житомирської політехніки були готові до цього, оскільки попереднього семестру завершили вивчення навчальних дисциплін «Компʼютерні мережі» та «Операційні системи».

Курс охоплював такі ключові теми:

  • Вступ до сучасної криптографії.
  • Шифрування: Симетричне та асиметричне. Безпечні генератори випадкових чисел.
  • Шифри з симетричним ключем.
  • Шифри з асиметричним ключем та цифрові підписи.
  • Інфраструктура відкритих ключів.
  • Hash-функції. Код автентифікації повідомлень та отримання ключів.

Навчальний матеріал цих тем відповідав навчальному матеріалу дисципліни «Прикладна криптологія», тому студенти були зацікавлені у його опануванні.

Всі зареєстровані студенти Житомирської політехніки відпрацювали матеріал курсу «Security: Cryptography Fundamentals», пройшли оцінювання і отримали сертифікати про його успішне завершення. Оскільки викладач був знайомий з навчальним матеріалом курсу, то за запитами студентів він виконав перезарахування відповідних навчальних завдань дисципліни при наданні сертифікатів.

Щиро дякуємо компанії Sigma Software за можливість опрацювати курс і з нетерпінням очікуємо нових пропозицій !!!

 

Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */