Якісне опанування здобувачами вищої освіти будь якої ІТ-спеціальності в сучасних умовах неможливе без налагодження ефективної співпраці з усіма категоріями стейкхолдерів. Одним з важливих чинників, що суттєво впливає на розуміння майбутнього фаху та мотивації до навчання студента, є налагоджені комунікації з успішними випускниками з тих освітніх програм, на яких навчаються здобувачі вищої освіти. Саме випускники, з їх набутим актуальним практичним досвідом, поряд з викладачами є авторитетами для майбутніх фахівців.
14 грудня 2023 року відбулася зустріч студентів, які навчаються на бакалаврських освітніх програмах «Кібербезпека» та «Комп’ютерна інженерія» Житомирської політехніки з університетським випускником Михайлом Гончаровим.
Михайло у 2022 році завершив навчання на бакалаврській програмі «Кібербезпека», а зараз завершує навчання на однойменній магістерській програмі. Рівень підготовки, набутий Михайлом у стінах Житомирської політехніки, дав йому можливість успішно пройти співбесіду і працевлаштуватися на посаді аналітика з інцидентів Центру кібербезпеки української ІТ-компанії «Метінвест Діджитал».
На початку зустрічі Михайло розповів студентам про те, як він здійснював вибір освітньої програми та університету, поділився власним студентським досвідом навчання та професійного розвитку. Спікер наголосив на тому, що в університеті створені гарні умови та можливості для професійного розвитку і їх необхідно ефективно використовувати.
Також Михайло відзначив, що при працевлаштуванні йому надзвичайно допомогли набуті в стінах університету професійна сертифікація з комп’ютерних мереж CCNA, підготовка за професійними курсами Network Security та CyberOps Associate, участь з університетською командою в змаганнях з кібербезпеки, а також ґрунтовна підготовка операційних систем, мережного і системного адміністрування та з англійської мови.
Протягом зустрічі Михайло розповів про загальну організацію та особливості побудови і функціонування Центру кібербезпеки (SOC, Security Operation Center), приділив увагу тим апаратним та програмним кібербезпековим рішенням, якими обов’язково повинен володіти фахівець. Варто зазначити, що багато які з представлених доповідачем інструментів і технологій (зокрема IDS/IPS Snort та Surikata, EDR/XDR Wazuh, ELK Stack, SIEM) студенти Житомирської політехніки опановують в межах навчальних дисциплін відповідних освітніх програм.
Також Михайло звернув увагу на те, що фахівці Центрів кібербезпеки тісно співпрацюють з питань захисту мереж та ІТ-інфраструктури з мережними інженерами, системними адміністраторами, розробниками та іншими ІТ-фахівцями компанії.
Наприкінці зустрічі студенти мали можливість поставити питання доповідачеві, отримати ґрунтовні відповіді, висловити свої думки та надати власні коментарі з питань поточно стану кібербезпеки в Україні та світі.
Кафедра комп’ютерної інженерії та кібербезпеки