З початку 2023 року університетський партнер – проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» започаткував чудову для українського студентства практику проведення регулярних професійно-орієнтованих заходів, на яких розглядаються різні актуальні питання кібербезпекового спрямування.
Черговим таким заходом став вебінар «Знайомство з Security Operation Center (SOC)», який відбувся 25 липня 2023 року. Доповідачем на цьому вебінарі був пан Олександр Жуков, Cybersecurity Team Leader, представник ще одного багаторічного університетського партнера – компанії Infopulse. Модерацію вебінару здійснювала Олена Кравчук, координатор університетських освітніх програм проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України».
До заходу від Житомирської політехніки долучилися викладачі кафедри компʼ ютерної інженерії та кібербезпеки та студенти з бакалаврських та магістерських освітніх програм «Кібербезпека» та «Компʼ ютерна інженерія». Слухачі вебінару мали змогу долучитися вебінару або на платформі Zoom (за умови попередньої реєстрації), або через трансляцією у мережі Facebook.
Вебінар був спрямований на ознайомлення студентів з одним із актуальних та важливих сучасних елементів забезпечення кібербезпеки компанії – Центром забезпечення безпеки (SOC, Security Operation Center). Протягом вебінару пан Олександр розповів про спрямованість та надав статистичні дані щодо кіберінцидентів за останні 6 місяців, охарактеризував можливості сучасних кіберзлочинців, навів причини необхідності системного підходу до побудови систем виявлення кіберінцидентів та систем кіберзахисту. Крім того доповідач продемонстрував та охарактеризував структуру сучасного SOC у розрізі його основних складових, а саме технологій, процесів та персоналу. Також пан Олександр розглянув основні робочі ситуації, з якими доводиться стикатися фахівцям SOC.
Фінальна частина вебінару була присвячена відповідям на питання, які задавали у чаті слухачі. Студентів цікавили питання щодо підготовки та можливостей працевлаштування фахівців-початківців, інструментів та технологій SOC тощо. Пан Олександр ґрунтовно та професійно надав відповіді на всі поставлені питання.
Щира подяка проєкту USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України», особисто пані Олені Кравчук та пану Олександру Жукову за чудову організацію та проведення такого цікавого та надзвичайно корисного заходу.
P.S.
1. Проєкт USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України» організовує аналогічні події щомісяця, будь ласка, слідкуйте за оголошеннями та долучайтеся.
2. Посилання на запис вебінару можна отримати за запитом до університетського координатора проєкту.
Координатор проєкту
USAID «Кібербезпека критично важливої інфраструктури України»
від Житомирської політехніки,
завідувач кафедри компʼютерної інженерії та кібербезпеки,
к.т.н., доцент Андрій ЄФІМЕНКО
Контакти:
E-mail: yefimenko.andrii@gmail.com