Студенти і викладачі Житомирської політехніки – учасники лабораторії трансформації туризму Житомирської області.

Shares

Подорожуємо Житомирщиною: студенти і викладачі Житомирської політехніки – учасники заходів в межах діяльності лабораторії трансформації туризму Житомирської області під патронатом Почесного Амбасадора Житомирщини Галини Тарасюк.

Розробляти нові туристичні маршрути та залучати до цієї діяльності всіх бажаючих – такою є мета здобувачів вищої освіти за спеціальністю 242 «Туризм». 25 травня 2023 року студенти групи ТЗ-8 (Дарина Кузьменко, Марія Словінська, Ірина Велика, Дмитро Панасюк) разом із викладачами кафедри туризму та готельно-ресторанної справи взяли участь у проведенні заходів з нагоди започаткування лабораторії трансформації туризму Житомирської області.

Захід організовано відділом культури та туризму Андрушівської міської територіальної громади за сприяння управління культури та туризму Житомирської ОВА. У заході взяли участь колеги з ЗВО м. Житомира та студенти, що здобувають освіту за спеціальністю 242 «Туризм».

Упродовж роботи лабораторії трансформації туризму учасники мали змогу ознайомитися з презентацією Андрушівської міської територіальної громади та презентацією елемента НКС України «Традиція приготування обрядової страви «крупки». Страва «крупки» качається тільки в селі Мостове на Андрушівщині. Цей процес займає близько 2 годин часу. Із пшона ми одержимо крупки. Після того їх варять у бульйоні. Цією стравою пригощають на обрядові свята – хрестини, уродини. 

Пізнавальною туристичною локацією була пішохідна екскурсія парком родини Терещенків (II пол. XIX ст.) та історичним центром міста.

Наступною туристичною локацією був майстер-клас з соломоплетіння від місцевої майстрині села Нехворощ Тетяни Палій. Плетіння із природних матеріалів – соломи, це стародавній вид ремесла і одночасно народного прикладного мистецтва, виготовлення мистецько-художніх виробів. 

В рамках програми заходів було передбачено ознайомлення з історичною локацією в селі Городківка костелом Св. Клари (поч. XX ст., 1912 р.). На сьогодні костел разом із дзвіницею ретельно відреставрували. Всередині храму спостерігається затишна і заспокійлива атмосфера, тут зберігаються оригінальні образи та старовинний місцевий клавесин, а віднедавна сюди привезли частинку мощей Папи Римського Івана Павла ІІ. Костел має свого старосту, до якого звертаються туристи, якщо виникає потреба оглянути інтер’єри. Костел св. Клари у Городківці є діючим храмом, та належить до пам’яток архітектури місцевого значення. 

На завершення екскурсії Андрушівською міською територіальною громадою здобувачі відвідали фірмові магазини з продукцією від «Андрушівського маслосирзаводу» та «Андрушівського хлібзаводу». 

В межах плану заходів лабораторії трансформації туризму відбулося підбиття підсумків III етапу Лабораторії, аналіз та обговорення отриманих завдань. За результатом проекту команда Житомирської політехніки отримає сертифікати про участь від організаторів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

/** * */