ЗАПРОШУЄМО учнів 9-11 класів ЗОШ України взяти участь у Конкурсі учнівських екологічних проєктів Державного університету Житомирська політехніка»!
ОРГАНІЗАТОРОМ КОНКУРСУ є кафедра екології Державного університету «Житомирська політехніка»
МЕТОЮ КОНКУРСУ є: формування освіченої і творчої особистості, становлення її екологічної свідомості через залучення учнівської молоді у практичну еколого-просвітницьку й природоохоронну діяльність в Україні.
УЧАСТЬ У КОНКУРСІ БЕЗКОШТОВНА! Для участі у конкурсі необхідно: надіслати електронною поштою на адресу ecology407@gmail.com заявку та проєкт до 26.03.2020 р, який повинен відповідати встановленій формі. Вимоги, основні положення та підсумки Конкурсу повідомляються учасникам за допомогою електронної пошти, а також розміщуються на сайті організаторів Конкурсу: https://ztu.edu.ua/.
ЗАХИСТ ЕКОЛОГІЧНИХ ПРОЄКТІВ буде проходити на базі кафедри екології Державного університету «Житомирська політехніка» – 17-18.04.2020 р. за адресою: м. Житомир, вулиця Чуднівська, 103.
ВСІ УЧАСНИКИ КОНКУРСУ нагороджуються грамотами та подяками за участь в кожній категорії. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами лауреата І, ІІ, ІІІ премії та цінними подарунками Оргкомітету конкурсу в кожній категорії.
ОСНОВНИМИ НАПРЯМАМИ КОНКУРСУ ПРОЄКТІВ Є:
- Відходи. Моніторинг за стихійними звалищами і запобігання їх утворення. Впровадження елементів роздільного збору сміття та інших сучасних систем поводження з відходами.
- Екологічна безпека. Охорона та збільшення зелених насаджень. Лісовідновлення, в першу чергу в особливо екологічно уразливих місцях (водоохоронні зони, яри тощо). Запобігання спалювання листя та випалювання сухої трави, боротьба з палами.
- Збереження біорізноманіття. Охорона і захист видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги; збереження і розвиток пам’яток природи та інших особливо охоронюваних природних територій, збереження малопорушених територій та унікальних природних екосистем. Розбудова міжнародної та регіональної екомереж.
- Захист водних об’єктів. Моніторинг якості водних об’єктів та їх прибережних територій. Заходи з відновлення, очищення та запобігання забрудненню. Робота з населенням.
- Екологічний моніторинг і контроль стану навколишнього середовища.
- Сталий розвиток населених пунктів. Самоорганізація громадян для будівництва екологічного житла. Проєктування і облаштування пішохідних та велосипедних доріжок, як альтернативи автомобільному транспорту.
- Екологічна освіта та комунікація. Підготовка просвітницької та рекламної продукції. Проведення інформаційних кампаній з допомогою Інтернет – технологій.
Форма заявки додається ЗАПРОШЕННЯ 2020
Обсяг проєкту, який подається заявником, не повинен перевищувати 20 сторінок (Шрифт Times New Roman, 14 кегль, міжрядковий інтервал – 1-1,5, поля – 2 см з усіх боків).
СТРУКТУРА ПРОЄКТУ:
- Постановка проблеми – чому виникла необхідність у виконанні проєкту. Потрібно детально (бажано з кількісними даними) і переконливо представити аналіз основних причин, що викликали появу проблеми, довести її важливість і актуальність.
- Мета проєкту. Мета – це найбільш загальне твердження про те, задля чого здійснюється проєкт, «найвища точка», яку необхідно досягти, або зробити значний внесок в її досягнення. Необхідно уточнювати масштаби і географію.
- Завдання проєкту. Конкретні заходи і результати, що піддаються оцінці.
- Викладення суті проєкту.
- Висновки.
- Перелік використаних джерел.
ДЛЯ ЗАХИСТУ ПРОЄКТУ НЕОБХІДНО підготувати доповідь (тривалість – до 10 хв) із презентацією (ілюстративний матеріал роботи: рисунки, діаграми, схеми, фотографії, графічні зображення), яку виконують у програмі PowerPoint, обсягом не більше 20 слайдів.
КРИТЕРІЯМИ ОЦІНКИ ПРОЄКТІВ КОНКУРСУ є: актуальність розв’язуваної проблеми, розуміння причин, що її викликали; конкретний, вимірюваний природоохоронний результат, позитивні соціальні зміни в місцевих спільнотах, життєздатність отриманих результатів; реалістичність поставлених завдань, ефективність пропонованих рішень; відкритість, партнерство, суспільний резонанс; стійкість проєкту, перспектива подальшого розвитку по закінченню реалізації проєкту; творчий підхід, нетривіальні, інноваційні рішення.
Чекаємо на ваші проєкти!